> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V sobotu čeká havířovské boj

vloženo: 24.11.2017           komentářů: 0

V sobotu čeká havířovské boj o střed tabulky v Litoměřicích


Sobotní 26. kolo WSM ligy ukončí její první polovinu. AZeťáky čeká cesta do Litoměřic. Hned v neděli pak začnou druhou polovinu soutěže předehrávkou 27. kola na ledě pražské Slavie.

HC Stadion Litoměřice

Litoměřice se před touto sezonou vydali cestou partnerství s ČSLH ve výchově mladých talentů. Na základě vzájemné dohody má kouč Miloš Říha ml., kromě kmenových zkušených hráčů, k dispozici vybrané mladé hráče, často mládežnické reprezentanty, kteří by jinak ve svých mateřských klubech nehráli potřebnou porci zápasů a minut, důležitých pro jejich další hokejový růst. A vypadá to, že zatím projekt funguje.

Kališníci jsou těsně před polovinou soutěže na pěkném 7. místě tabulky se ziskem 40 bodů. Jsou tedy jen dvě příčky a tři body před AZetem. WSM ligou proplouvá bez viditelných výkyvů a ve středu tabulky, a tedy i na pozici zajišťující play-off, se drží celkem s přehledem. Dokonce dokáží porazit i ty největší favority, o čemž se před pěti koly přesvědčila karlovarská Energie.

Tým má zatím tři jasné lídry bodování. V čele je velezkušený Vítězslav Bílek (9+9), druhý je obránce Ondřej Smetana (4+12) a třetí je Jan Veselý (9+6). V brance podávají spolehlivé výkony Tomáš Král (10 zápasů, průměr 2,25 br./záp., úspěšnost 92,23% a Martin Michaljlov. (8 zápasů, průměr 2,11 br./záp., úspěšnost 93,28%).

Z posledních kol mají Říhovi svěřenci na kontě 9 bodů – výhra nad K. Vary 2:1, Přerovem 4:2 a v Benátkách 2:1, porážka na Kladně 0:3 a na Slavii 0:3.

Právě středeční zápas na Slavii Litoměřicím nevyšel a proti, v poslední době rozjeté Slavii, neměli bez vstřeleného gólu šanci.
HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice 3:0, (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Račuk (J. Drtina, J. Novák), 26. M. Kadlec (A. Růžička, Barák), 52. Račuk (J. Novák, Z. Doležal). Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 622. Střely na branku: 37:18. Zblokované střely: 8:4. Vhazování: 39:29.

Sestava HC Stadion Litoměřice

Král – D. Málek, Pavlas (C), Smetana (A), Jeřábek, Jebavý, Jandus – Kusý, J. Veselý, Bílek (A) – Helt, Kodýtek, Kantner – R. Pilař, Miškář, Stříbrný – Šimeček, Hanták, J. Dvořák.

Asistent trenéra Daniel Tvrzník popsal příčiny porážky takto. „Bohužel jsme byli úplně jaloví v útoku. V útočném pásmu nám chyběla kvalita. Šance jsme si vytvořili, ale nezakončili jsme je dobře. Bez gólu se bodovat nedá. Slavia naopak ukázala, že její poslední výsledky nejsou náhodné. Nepropadli jsme, ale chyběla nám chemie v útočných lajnách, protože jsme museli kvůli zraněním nasadit jinou sestavu. Směrem dopředu jsme toho zkrátka moc nepředvedli, domácí tak zaslouženě vyhráli.“

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté se ve středu představili po více než dvou týdnech na domácím ledě. Po úspěšném venkovním tripu, ale na své velmi dobré výkony proti přerovským Zubrům nenavázali. I když téměř po celé utkání vedli, závěru ztratili vedení i všechny tři body.
AZ Residomo Havířov – HC Zubr Přerov 4:5 (2:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. M. Kalus (Sikora, Chroboček), 7. Kanko (Gřeš, Matai), 27. M. Kalus (Rác, Chroboček), 49. Kanko (Fronk, Sikora) – 22. Rosandić (Chmelíř, Šlahař), 35. Fryšara (Gago, Popelka), 47. Milan Procházka (Berger, Pšurný), 54. Pala (Pšurný, M. Novotný), 60. Pšurný (Pala, M. Novotný). Vyloučení: 5:8, navíc Havel (HAV) a Sýkora (PRE) 10 min. OT. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.647. Střely na branku: 30:40. Zblokované střely: 5:4. Vhazování: 38:50.

Sestava AZ Residomo Havířov

Bláha – Krisl, Dudek, Drtil, Puzič, Chroboček, R. Havel – Kanko, Matai, Gřeš – Sikora, Rác, Fronk – Illéš, Hudeček, M. Kalus – Toman, Pořízek, Maruna.

Trenér Martin Janeček zhodnotil utkání takto. „Zápas jsme měli rozehraný dobře, jen co se týče výsledku, ale celé utkání jsme neodehráli dobře. Přistoupili jsme k němu laxním způsobem a přesně před tím jsem na poradě varoval. Chtěli jsme být aktivní dopředu, hrát dobře ve středním pásmu, ale místo toho jsme zbytečně ustupovali. Myslím si, že to, že jsme vedli, byla spíše otázka štěstí. Přerov si od začátku utkání šel více za třemi body a po zásluze si je odvezl.“

A právě napravit dojem ze středy je podle trenéra Janečka jedním z cílů následujícího venkovního dvojutkání. „Čeká nás, vzhledem k nezvládnutému utkání s Přerovem, velmi těžký víkend. Chceme si nejen napravit reputaci, ale hlavně udržet bodový kontakt s místy pro play-off. V Litoměřicích nás čeká mladý ambiciózní tým, ale my bychom rádi mladistvou energii zkrotili a už v Litoměřicích začali trip výhrou.“

Pozitivní je na druhé straně fakt, že se v posledních dnech zcela vyprázdnila AZeťácká marodka. Její poslední „členové“, útočníci Kotala a Cihlář, už totiž cestují na víkendový dvojzápas s týmem. S širším kádrem se trenérům přeci jen lépe pracuje a v náročných dvojutkáních mohou odpočatými hráči občerstvit sestavu. Výborně se po dlouhé nemoci ukazuje Petr Kanko, který ve středu vstřelil dvě branky, Jakub Dudek se trefil na Kladně, tak věřme, že se něco podobného podaří brzy třeba i Honzovi Marunovi.

Pro úplnost je potřeba přidat informaci, že AZ porazil Litoměřice v prvním vzájemném utkání letošní sezony doma 2:1p a to díky brankám Drtila a Mataie. Zda se mu podaří získat body i v Kalich Aréně uvidíme v sobotu od 17:00. Ze zápasu je samozřejmě připraven tradiční textový online přenos a videopřenos na TV COM.

autor: AZ Residomo Havířov / Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.