> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letošní zimní údržba byla zahájena

vloženo: 14.11.2017           komentářů: 0


Letošní zimní údržba byla zahájena, opět počítá s pracovníky veřejně prospěšných prací
Zimní údržba místních komunikací byla zahájena 1. listopadu 2017 a dle plánu schváleného městskou Radou potrvá do konce března příštího roku. Ve městě Havířově zajišťují zimní údržbu místních komunikací, které jsou ve vlastnictví města, zaměstnanci havířovských Technických služeb. Pozemní komunikace státu udržují dodavatelské firmy na základě smluv uzavřených s ŘSD a komunikace Moravskoslezského kraje spravují silničáři ze Správy silnic kraje.


Samotná příprava na zimní údržbu začíná již v září např. školením dispečerů a řidičů, konzultacemi s dispečery, obhlídkami tras, kontrolami ořezů stromů bránící technice v provádění údržby, přípravou a opravou techniky, revizemi sypacích nástaveb, přípravou, rozvozem a naplněním nádob na posypový materiál, označením skládek sněhu, přípravou skladových prostor pro posypový materiál nebo praktickým cvičením na řešení havarijní situace.

"Úkolem zimní údržby je zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti na místních komunikacích vzniklých zimními povětrnostními vlivy a jejich důsledky tak, aby zimní údržba byla zajišťována s přihlédnutím ke společenským potřebám na straně jedné, a ekonomickým a technickým možnostem vlastníka místních komunikací na straně druhé," vysvětluje Roman Hučík z odboru komunálních služeb havířovského magistrátu a dodává: "Jelikož v zimním období není možno závady ve sjízdnosti a schůdnosti odstranit, nýbrž jen zmírnit, a vzhledem k tomu, že závady není možno zmírnit okamžitě na celém území města, stanovuje plán zimní údržby i potřebné priority údržby místně i časově dle dopravního významu předmětných komunikací."


Plán zimní údržby včetně pořadí důležitosti místních komunikací a lhůty pro zajištění jejich sjízdnosti a schůdnosti je zveřejněn pod tímto odkazem. Jsou zde znázorněny mapové přílohy udržovaných i neudržovaných úseků vozovek a chodníků rozdělených dle barevného provedení do jednotlivých pořadí důležitosti, jmenné seznamy udržovaných úseků a jejich časové lhůty.

Značný podíl na zmírňování závad ve schůdnosti chodníků mají opět pracovníci veřejně prospěšných prací a pracovníci veřejné služby, kteří provádějí úklid sněhu ručně. Jedná se především o místa pro přecházení, autobusové zastávky a úseky chodníků, které nejsou zařazeny do schváleného plánu např. proto, že jsou úzké, ale jsou pěšími využívány, anebo chodníky, které jsou méně frekventované, a jejich úklid je prováděn nepravidelně podle potřeby. Na základě dobré zkušenosti z předešlé zimy spolupracují s mistry, kteří ruční úklid organizují a dohlížejí na jeho provedení.


Telefonní čísla, na která se mohou obyvatelé v případě potřeby obrátit:

Místní komunikace
tel. 596 802 622 - dispečink TSH a.s. - nepřetržitě
tel. 596 803 326 - zaměstnanec MMH - v pracovní dny

Údržba pozemních komunikací ve vlastnictví státu, které jsou průjezdními úseky městem, je zajišťována silničáři dodavatelských firem na základě smluv uzavřených s ŘSD.

Silnice
Seznam silnic, na kterých zajišťuje zimní údržbu ŘSD:

I/11 - ul. Ostravská, Hlavní třída, Dlouhá třída od ul. Dělnické
po ul. 17. listopadu, Těšínská

Údržba pozemních komunikací ve vlastnictví Moravskoslezského kraje, které jsou průjezdními úseky městem, je zajišťována silničáři ze Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK).

Silnice
Seznam silnic, na kterých zajišťuje zimní údržbu Správa silnic Moravskoslezského kraje:

III/4744, III/4745 - ul. 17. listopadu
III/4746 - ul. Dělnická
III/4735 - ul. Frýdecká
III/4744 - ul. Fryštátská
III/4739 - ul. J. Kotase
III/01140 - ul. Na Záguří
II/475 - ul. Orlovská, Vodní, Dělnická
II/479 - ul. Ostravská
III/4742 - ul. Padlých hrdinů
III/47210 - ul. Orlovská


autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.