> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letošní zimní údržba byla zahájena

vloženo: 14.11.2017           komentářů: 0


Letošní zimní údržba byla zahájena, opět počítá s pracovníky veřejně prospěšných prací
Zimní údržba místních komunikací byla zahájena 1. listopadu 2017 a dle plánu schváleného městskou Radou potrvá do konce března příštího roku. Ve městě Havířově zajišťují zimní údržbu místních komunikací, které jsou ve vlastnictví města, zaměstnanci havířovských Technických služeb. Pozemní komunikace státu udržují dodavatelské firmy na základě smluv uzavřených s ŘSD a komunikace Moravskoslezského kraje spravují silničáři ze Správy silnic kraje.


Samotná příprava na zimní údržbu začíná již v září např. školením dispečerů a řidičů, konzultacemi s dispečery, obhlídkami tras, kontrolami ořezů stromů bránící technice v provádění údržby, přípravou a opravou techniky, revizemi sypacích nástaveb, přípravou, rozvozem a naplněním nádob na posypový materiál, označením skládek sněhu, přípravou skladových prostor pro posypový materiál nebo praktickým cvičením na řešení havarijní situace.

"Úkolem zimní údržby je zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti na místních komunikacích vzniklých zimními povětrnostními vlivy a jejich důsledky tak, aby zimní údržba byla zajišťována s přihlédnutím ke společenským potřebám na straně jedné, a ekonomickým a technickým možnostem vlastníka místních komunikací na straně druhé," vysvětluje Roman Hučík z odboru komunálních služeb havířovského magistrátu a dodává: "Jelikož v zimním období není možno závady ve sjízdnosti a schůdnosti odstranit, nýbrž jen zmírnit, a vzhledem k tomu, že závady není možno zmírnit okamžitě na celém území města, stanovuje plán zimní údržby i potřebné priority údržby místně i časově dle dopravního významu předmětných komunikací."


Plán zimní údržby včetně pořadí důležitosti místních komunikací a lhůty pro zajištění jejich sjízdnosti a schůdnosti je zveřejněn pod tímto odkazem. Jsou zde znázorněny mapové přílohy udržovaných i neudržovaných úseků vozovek a chodníků rozdělených dle barevného provedení do jednotlivých pořadí důležitosti, jmenné seznamy udržovaných úseků a jejich časové lhůty.

Značný podíl na zmírňování závad ve schůdnosti chodníků mají opět pracovníci veřejně prospěšných prací a pracovníci veřejné služby, kteří provádějí úklid sněhu ručně. Jedná se především o místa pro přecházení, autobusové zastávky a úseky chodníků, které nejsou zařazeny do schváleného plánu např. proto, že jsou úzké, ale jsou pěšími využívány, anebo chodníky, které jsou méně frekventované, a jejich úklid je prováděn nepravidelně podle potřeby. Na základě dobré zkušenosti z předešlé zimy spolupracují s mistry, kteří ruční úklid organizují a dohlížejí na jeho provedení.


Telefonní čísla, na která se mohou obyvatelé v případě potřeby obrátit:

Místní komunikace
tel. 596 802 622 - dispečink TSH a.s. - nepřetržitě
tel. 596 803 326 - zaměstnanec MMH - v pracovní dny

Údržba pozemních komunikací ve vlastnictví státu, které jsou průjezdními úseky městem, je zajišťována silničáři dodavatelských firem na základě smluv uzavřených s ŘSD.

Silnice
Seznam silnic, na kterých zajišťuje zimní údržbu ŘSD:

I/11 - ul. Ostravská, Hlavní třída, Dlouhá třída od ul. Dělnické
po ul. 17. listopadu, Těšínská

Údržba pozemních komunikací ve vlastnictví Moravskoslezského kraje, které jsou průjezdními úseky městem, je zajišťována silničáři ze Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK).

Silnice
Seznam silnic, na kterých zajišťuje zimní údržbu Správa silnic Moravskoslezského kraje:

III/4744, III/4745 - ul. 17. listopadu
III/4746 - ul. Dělnická
III/4735 - ul. Frýdecká
III/4744 - ul. Fryštátská
III/4739 - ul. J. Kotase
III/01140 - ul. Na Záguří
II/475 - ul. Orlovská, Vodní, Dělnická
II/479 - ul. Ostravská
III/4742 - ul. Padlých hrdinů
III/47210 - ul. Orlovská


autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.