> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFK Havířov – FK Bospor Bohumín 2:1

vloženo: 13.11.2017           komentářů: 0

Smutný návrat z Havířova bez bodů i vlajky


Nejlepším mužstvem Moravskoslezské divize E z karvinského okresu zůstane i po posledním duelu první poloviny sezóny MFK Havířov. Bospor na tamním městském stadionu nezachytil úvod derby, a i když brzy snížil, nakonec se vracel domů s prázdnou. V nestřežené chvíli se navíc stala kořistí Indiánů i vlajku fanoušků Veterans, takže neděle to moc povedená nebyla.

Nabuzení domácí vletěli do zápasu s chutí ukončit sérii pěti utkání bez vítězství. Trestný kop Matušoviče v 8. minutě skončil ve zdi, s dorážkou Lisického si nadvakrát poradil hbitý Jakub Švrčina. Bospor naznačil útočné výpady centrem Jaroslava Baculáka a pokusem o zakončení patičkou Martina Opice, následná střela Marka Jakubova šla nad, ale pak už se skóre měnilo.

Bohužel do vedení šli Indiáni. Ve 13. minutě totiž bohumínská levá strana nezachytila rychlý výpad soupeře a po přihrávce do druhé vlny pálil přesně k tyči Wojnar – 1:0. Po dalších deseti minutách Lisický z půli hřiště nakopnul vysoký míč směrem k šestnáctce Bosporu, ze souboje Wojnara, bránícího Baculáka a gólmana Švrčiny vyšel nejdůraznější urostlý domácí útočník, a když se neozvala píšťalka hlavního arbitra, trefil se havířovský hrot pohodlně podruhé – 2:0.

Bospor snížil vzápětí. František Hanus rozehrál trestný kop, před Romanem Košťálem stačil do hlavičky vlétnout domácí Cigánek, jenže k jeho smůle poslal míč do vlastní sítě – 2:1! A za dvě minuty mohlo být srovnáno. Po spolupráci s Jakubem Ptáčkem se do koncovky dostal na rohu malého vápna Jakubov, dělovkou však pouze poslal míč do hrudi gólmana Slavíka.

Sportovně je však nutné uznat, že domácí byli jasně fotbalovější. Drželi míč, kombinovali a obranu Bosporu drželi pořád v napětí. Navíc vysokým napadáním nutili Havířovští hostující obránce k nákopům, takže bohumínské akce měly jepičí život. Před pauzou pak ještě z osmi kroků překopnul branku a odmítnul hattrick Wojnar, ve 40. minutě si pak za obranu naběhnul Omasta, kterého úžasně vychytal Švrčina. Poločasový výsledek byl spravedlivý.

Po obrátce si brzy řekl o střídání zraněný Milan Halaška a celkově se Bohumínští přece jen víc účastnili hry. Indiáni dál tvořili hru, ale v jejich defenzivě byla i okénka. V 55. minutě se do brejku hnal Dominik Palej, při přečíslení se však pokusil lobovat neúspěšně Slavíka, což se moc nelíbilo sprintujícím spoluhráčům. Po hodině hry v tutovce minul křížnou ranou Ptáček.

I dále pak Havířov tvořil a Bospor spíš jen bořil. Až v 80. minutě se k zakončení dostal Opic, z těžké pozice z 18 m bohužel přestřelil. Hosté chtěli získat tlak nákopy, jenže se to nevedlo, a sami naopak dvakrát málem inkasovali. Centr Omasty totiž srážel směrem do vlastní branky Lukáš Poštulka, naštěstí trefil padajícího Švrčinu, který v závěru vychytal ještě únik Barana.

„Domácí na nás vletěli, což jsme čekali, bohužel jsme se s tím nesrovnali. Byli agresivní, silní na balónu a moc nám toho nedovolili. V prvním poločase jsme byli jako na kolotoči. Po přestávce přišly i naše možnosti k brejkům, se kterými jsme ale naložili prachbídně. Škoda toho. Byl to snad nejsilnější soupeř v sezóně a přitom jsme klidně mohli se štěstím sahat po bodu, i když Havířov měl šancí dost,“ uvedl trenér Marek Poštulka.

MFK Havířov – FK Bospor Bohumín 2:1 (2:1), branky: 13. a 23. Wojnar – 26. vlastní Cigánek. Sestava Bosporu: Švrčina – Jakubov, L. Poštulka, Košťál, Baculák (76. Ferenc) – Sittek, Palej, Hanus, Halaška (48. Nowinski) – Ptáček (61. Jatagandzidis) – Opic.


autor: FK Bospor Bohumín

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.