> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mladší dorost porazil Francii U16

vloženo: 11.11.2017           komentářů: 0

Druhé přípravné utkání během reprezentační přestávky vyšlo havířovským mladším dorostencům na výbornou, když porazili stejně mladé Francouze 4:1. Do extraligových bojů naskočí AZeťáci zase v pátek 17. listopadu doma proti Vítkovicím.

AZ Residomo Havířov – Francie U16 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Urbančík (Pavlačka), 28. Szturc (Adámek, Bochnak), 38. Adámek (Koubek, Černý), 53. Adámek (Bochnak, Szturc) – 56. Chatellard (Kebets). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0 Diváci: 102. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

AZ RESIDOMO Havířov: Pawlas (31 Ludvík) – Černý, Koubek, Frančiak, Topolanský, Macurák, Dabrowski – Adámek, Szturc, Bochnak, Vojkůvka, Backa, Puzoň, Pavlačka, Byčkov, Urbančík.

Francie: Caubet – D´Azevedo, Bosq, Le Nagart, Baril, Bourgouin-Donkers, Vervoort, Corvez, Fremond, Dair, Gueurif, Tomasino, Colombin, Delmas, Navarro, Simonsen, Chatellard, Compignie, Fleutot, Dugat, Kebets, Zarka, Herpin.
Reportáž

Úvod zápasu přinesl opatrnou hru s řadou nepřesností. Jako první zahrozili v 6. minutě střelou Daira hosté. Za domácí měl nejblíže ke vstřelení branky v 16. minutě během přesilovky Černý, ale jeho teč jen těsně minula branku.

Na začátku druhé třetiny sice trefil Fleutot tyč havířovské branky, ale skóre se měnilo na druhé straně. V momentě, kdy Colombin opouštěl trestnou lavici, dorazil v tlačenici před francouzskou brankou puk za čáru Jakub Urbančík. Za tři minuty už vedl AZ 2:0 poté, co Gabriel Szturc zakončil pohlednou spolupráci celého prvního útoku. V polovině zápasu prostřídal trenér Tomáš Potěšil gólmany - Filipa Pawlase nahradil Dominik Ludvík. Havířovští pak zvládli oslabení a ještě do druhé přestávky udeřili. Další pěknou kombinaci prvního útoku zakončil Lukáš Adámek.

Na počátku třetí části se na ledě trochu vylidnilo, ale branka k vidění nebyla. I proto, že Corvez na poslední chvíli uklidil do bezpečí puk z francouzské brankové čáry. A tak se skóre měnilo až v 53. minutě, když AZ využil zásluhou Lukáše Adámka svou další přesilovku. Alespoň závěr patřil ale hostům. V 54. minutě těsně minul havířovskou branku Geurif, ale za další dvě minuty už se hosté mohli radovat. Po akci 2 na 1 se prosadil Mathis Chatellard a uzavřel na konečných 4.1 pro AZ. Nic na tom nezměnily ani dvě přesilovky Francouzů v samotném závěru zápasu.
Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Jsem rád, že jsme přivítali právě tým Francie, protože určitě to je velmi kvalitní soupeř. Musím říct, že dnešní utkání mělo obrovské nasazení a v tomto nasazení se dohrávalo až do konce, takže naši hráči museli celý zápas hrát koncentrovaně. Myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon, byli jsme lepší tým a dali jsme čtyři branky. Takže jsme spokojeni. Určitě to pro nás byla dobrá příprava na následující důležitou část sezóny.

autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.