Klikněte pro zvětšení...

Hokejový víkend v Havířově začal

vloženo: 05.11.2017           komentářů: 0

Jeden gól rozhodl, Třebíč veze z Havířova všechny body

Hokejový víkend v Havířově začal AZ zápasem s Třebíči. Do utkání domácí hokejisté vstoupili výtečně, ale byli to právě hosté, kteří ještě v úvodní třetině otevřeli skóre. Ve zbývající části zápasu Havířov několikrát sahal po gólu, ale brankář Jekel dnes svou svatyni očaroval a tak především jeho zásluhou si hosté odvezli z GASCONTROL Arény všechny body. Další zápas sehrají havířovští hokejisté už v neděli, kdy v dohrávce hostí Kladno – zápas začíná v 17:00.
WSM liga - 21.kolo so 4.11.17:30
AZ Residomo Havířov - SK Horácka Slavia Třebíč
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Horký (T. Havránek, Kaláb). Rozhodčí: Koziol, Fiala – Adamec, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1.729. Střely na branku: 36:14 (10:3, 12:8, 14:3). Zblokované střely: 1:12. Vhazování: 39:20. Průběh utkání: 0:0, 0:1.
AZ Residomo Havířov: Dolejš – Krisl (C), Puzič, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel (A) – Sikora (A), Matai, M. Kalus – Jergl, Rác, Fronk – Kanko, Pořízek, Gřeš – Illéš, Cihlář, Macuh.
SK Horácka Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, L. Vágner, Furch, Půža, Kaláb (A), Čejka – Vodný, Dolníček (C), R. Erat (A) – Horký, Jan Wasserbauer, T. Havránek – Kristl, Kusko, R. Zohorna – Paták, Tadeáš Král, Kratochvíl.

AZ byl v úvodu utkání určitě aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Hned v první minutě se zjevil volný Rác před brankou, ale trefil jen Jekela. V 5. minutě dostal krásnou přihrávku do jízdy rychlonožka Jergl, ale ani on v samostatném úniku na Jekela nevyzrál. Hosté hru postupně vyrovnali a hned ze své první velké šance v 10. minutě otevřeli skóre. Luboš Horký dostal přesnou přihrávku do jízdy mezi přihrávku mezi oba obránce a rychlým střelou kolem prvého ramene prostřelil Dolejše – 0:1.

Hra pak ubíhala v rychlém tempu a oba týmy se prezentovaly slušnou ofenzívní snahou, takže gólmani museli být v pozornosti. Gólovku jsme ale zaznamenali jen na straně AZetu. V 18. Minutě Nejprve Jekelovi kotouč po střele od pravého mantinelu vypadl a jen těsně se prohnal kolem pravé tyčky. Následně pak brankář hostů vytáhl rychlý zákrok lapačkou proti Kankovi.

Na začátku druhého dějství AZ svého soupeře mocně sevřel, ale velké šance Kanka a Mataie zůstaly nevyužity. Na druhé straně ve 25. minutě předvedl Dolejš skvělý dvojzákrok proti střele a dorážce Havránka z bezprostřední blízkosti. Ve 28. minutě se zjevil sám před Jekelem Sikora, ale ani on na strážce Třebíčské svatyně nevyzrál. Další důležitý, pohotový a i s trochou štěstí povedený zákrok předvedl Jekel o 2 minuty později. Od 32. minuty hráli domácí první přesilovku utkání. Třebíčské sice dostali pod tlak, na skóre se to ovšem nijak neprojevilo.

Hned po skončení početní výhody byl v dobré pozici před Jekelem Macuh, hotující gólman však i v leže odolal. Ve 37. minutě se po pohledné kombinaci dostali domácí ve třech před Jekela, k úspěšnému zakončení jim však kousek chyběl. Na druhé straně po dlouhé době musel zpozornět Dolejš při ráně Vágnera, kterou mírnou tečí lapačku vyrazil nad. A protože ani pár vteřin před druhou sirénou Chroboček netrefil poloodkrytou hostující branku, zůstalo skóre nezměněno.

Třetí třetinu začala šance Kanka, který ale nemířil přesně. Domácí pak celkem s přehledem ubránili své první oslabení a ve 47. minutě měli další gólovku. Tvrdou ránu od modré Jekel pouze vyrazil, následně se snažil o dorážku Matai, ale hostující branka jako by byla pro domácí střelce zakletá. Následovala další přesilovka Třebíče, ale ani v ní se hosté moc nepředvedli. To následná početní výhada AZetu se v převážné míře odehrála v pásmu hostů, jenže Jekel všechny střela zlikvidoval.

Na začátku 53. minuty mohl hosty poslat do dvoubrankového vedení Radim Zohorna, Dolejš však byl i před poloodkrytou brankou svou hokejkou proti. Chvíli na to uhlídal na poslední chvíli svou pravou tyč Jekel proti Gřešovi s Pořízkem. Od 56. minuty hráli v početní výhodně domácí, ovšem změnu výsledku to opět nepřineslo. A protože stejně tak se vedlo AZeťákům i během závěrečného náporu při power-play odváží si hosté tři body za hubenou výhru 1:0.
Ohlasy k utkání

Martin Janeček (AZ Residomo Havířov): Dnes musím pochválit soupeře. Hosté hráli výborně s organizovanou obranou a čekáním na brejk, což se jim vyplatilo v první třetině, kdy jsme udělali jednu z mála chyb dozadu. Jinak si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, kterému opravdu chyběly jen branky. Myslím, že i přes jejich dobrou obranu jsme se občas prosadili. Třebíči dnes pomohl výborně chytající brankář. Možná tam od nás bylo málo důrazu, ale šli jsme tomu naproti a chybělo jen trochu štěstí abychom ten zápas srovnali nebo i otočili. Nezbývá než jen smutně pogratulovat soupeři ke třem bodům.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Výhra se dnes nerodila lehce. Větší část zápasu jsme byli pod tlakem, takže jsme se snažili dobře bránit, nedělat zbytečné chyby a nepouštět soupeře do přečíslení. To se nám také moc nedařilo a všechno nám více méně vychytal Pavel, který byl dnes výborný a musím mu poděkovat. Ale svým způsobem jsme tomu šli trochu naproti, kluci bojovali, skákali do ran, ale soupeř nás přehrával. My jsme velmi rádi za jednogólovou výhru a děkuji klukům za velkou bojovnost a nasazení, a také štěstí, které u nás dneska stálo.

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu