> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Báňské spěšné vlaky III.

vloženo: 29.10.2017           komentářů: 0Tentokrát jsme pro příznivce Ostravských industriálních stop připravili hned dvě zajímavé trasy:

V sobotu 18. listopadu vyjede úderem 10 a 14 hodiny mimořádný osobní vlak z Ostravy Střed na svou pouť po Ostravsko-Karvinském černouhelném revíru.

Vlak postupně projede po někdejší Báňské a také Košicko- Bohumínské dráze, aby svým pasažérům nabídl ty nejzajímavější pohledy na zdejší industriální stopy z velmi netradičního úhlu.
Vlak projede např. kolem dolu Zárubek, dolu Michal, vodní jámy Žofe, dolu ČSA a přes mnohá další zajímavá místa, která jsou očím běžných smrtelníků skryta.
Ukážeme našim pasažérům Orlovou z oken vlaku, nahlédneme na nový terminál na Hranečníku z nadhledu a projedeme např. i pod násypkou někdejšího velkodolu ČSA.
Ve vlaku bude po celou dobu jízdy cestujícím podávat výklad průvodce, jenž bude informovat o všem zajímavém, co lze za okny vlaku spatřit.
Jsou připraveny i dvě fotozastávky, na kterých bude možno pořídit neopakovatelné záběry osobního vlaku v areálu černouhelného dolu.
Konkrétně se jedná o fotozastávky u dolu Michal v Michálkovicích a Vodní jámy Žofie v Orlové- Porubě.

Na neděli 19. listopadu máme připraveny další dva vlaky, tentokrát však s odjezdem ze stanice Havířov !!!

Opět úderem 10 a 14 hodiny se tyto zvláštní vlaky vydají se na svou pouť po Karvinské dílčí pánvi:

Postupně projedou přes vlečkové stanice Prostřední Suchá, Ústřední Závod Karviná, Karviná Doly až do Doubravy a poté se vydají přes doly ČSM sever, ČSM jih do Albrechtic u Českého Těšína a zpět do výchozí stanice Havířov.

Součástí těchto jízd bude fotozastávka ve vlečkové stanici Ústřední závod Karviná a samozřejmě i výklad fundovaného průvodce.

Jízdné Báňských spěšných vlaků bylo stanoveno na 200 Kč (100 Kč dětské).

Předprodej jízdenek na tyto zvláštní vlaky je zajištěn na webových stránkách:www.slezskyzeleznicnispolek.cz

Ladislav Antalec/SLEZSKÝ ŽELEZNIČNÍ SPOLEK

autor: Antalec Ladislav

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.