> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Báňské spěšné vlaky III.

vloženo: 29.10.2017           komentářů: 0Tentokrát jsme pro příznivce Ostravských industriálních stop připravili hned dvě zajímavé trasy:

V sobotu 18. listopadu vyjede úderem 10 a 14 hodiny mimořádný osobní vlak z Ostravy Střed na svou pouť po Ostravsko-Karvinském černouhelném revíru.

Vlak postupně projede po někdejší Báňské a také Košicko- Bohumínské dráze, aby svým pasažérům nabídl ty nejzajímavější pohledy na zdejší industriální stopy z velmi netradičního úhlu.
Vlak projede např. kolem dolu Zárubek, dolu Michal, vodní jámy Žofe, dolu ČSA a přes mnohá další zajímavá místa, která jsou očím běžných smrtelníků skryta.
Ukážeme našim pasažérům Orlovou z oken vlaku, nahlédneme na nový terminál na Hranečníku z nadhledu a projedeme např. i pod násypkou někdejšího velkodolu ČSA.
Ve vlaku bude po celou dobu jízdy cestujícím podávat výklad průvodce, jenž bude informovat o všem zajímavém, co lze za okny vlaku spatřit.
Jsou připraveny i dvě fotozastávky, na kterých bude možno pořídit neopakovatelné záběry osobního vlaku v areálu černouhelného dolu.
Konkrétně se jedná o fotozastávky u dolu Michal v Michálkovicích a Vodní jámy Žofie v Orlové- Porubě.

Na neděli 19. listopadu máme připraveny další dva vlaky, tentokrát však s odjezdem ze stanice Havířov !!!

Opět úderem 10 a 14 hodiny se tyto zvláštní vlaky vydají se na svou pouť po Karvinské dílčí pánvi:

Postupně projedou přes vlečkové stanice Prostřední Suchá, Ústřední Závod Karviná, Karviná Doly až do Doubravy a poté se vydají přes doly ČSM sever, ČSM jih do Albrechtic u Českého Těšína a zpět do výchozí stanice Havířov.

Součástí těchto jízd bude fotozastávka ve vlečkové stanici Ústřední závod Karviná a samozřejmě i výklad fundovaného průvodce.

Jízdné Báňských spěšných vlaků bylo stanoveno na 200 Kč (100 Kč dětské).

Předprodej jízdenek na tyto zvláštní vlaky je zajištěn na webových stránkách:www.slezskyzeleznicnispolek.cz

Ladislav Antalec/SLEZSKÝ ŽELEZNIČNÍ SPOLEK

autor: Antalec Ladislav

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.