> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířovští hokejisté vítězí

vloženo: 21.10.2017           komentářů: 0

Havířovští hokejisté vítězí po krásném výkonu nad Budějovicemi


Ve dnešním 16.kole WSM Ligy, přivítali Havířovští hokejisté celek z Českých Budějovic. Ze začátku byl k vidění opatrný hokej na obou stranách. Poté však zápas začal nabírat na obrátkách a mírně navrch měli hosté. Jako první se ale dokázali prosadit Havířovští hokejisté, když se v 15.minutě trefil po zásluze Marek Kalus. V první třetině už poté nebyl k vidění žádný gól. Do druhé třetiny vstoupili domácí mnohem aktivněji a to se jim také vyplatilo. Po samostatném uniku, se totiž dokázal prosadit Aleš Jergl, když krásným blafakem překonal Gábu. Těsně před koncem třetiny dokázali hosté snížit, ale to jim nakonec nebylo moc platné, protože ve třetí třetině Havířované vstřelili další 2 góly a vyhráli tak celé utkání 4:1.
WSM liga - 16.kolo so 21.10.17:30
AZ Havířov - ČEZ Motor České Budějovice
4:1
((1:0, 1:1, 2:0))

Branky a nahrávky: 16. M. Kalus (Jergl, Rác), 39. Jergl, 55. Matai (Sikora, Fronk), 57. Rác (Jergl, Fronk) – 40. Vráblík (Pýcha, Šulek). Rozhodčí: Barek, Veselý – Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 9:9, navíc Kalus (HAV) 10 + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2114. Střely na branku: 33:40 (12:12, 10:18, 11:10). Zblokované střely: 12:9. Hity: 9:3. Vhazování: 40:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
AZ Havířov: Bláha – Krisl, Dudek, Postnikov, Drtil, Chroboček, R. Havel – P. Beránek, Matai, Sikora – Jergl, Rác, Fronk – Tomi, Hudeček, M. Kalus – Kotala, Pořízek, Kurovský.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Vráblík, Fillman, Marcel, Kutlák, Pýcha, Pavlin – Čermák, Pajič, Nedorost – Dostálek, Galamboš, Heřman – Crowder, Vlček, Šulek – Toman, Doktor, Marek.

V úvodních minutách hry nezačal AZ vůbec špatně a v prvních střídáních se dostával pravidelně do útočného pásma. Akce však většinou nekončily výraznějším ohrožením branky a to na jedné ani druhé straně, kdy Motor taktéž dokázal postupným útokem držet kotouč v útočném pásmu.

Zajímavou mohla být pro další vývoj sedmá minuta, kdy nejprve Nedorost v dobré pozici pouze prověřil Gábu a následně z protiútoku Jergl trefil bránícího obránce. Po šťuchanici Vlčka s Kurovským zakončila první desetiminutovku hra ve čtyřech, ta však výraznější šanci nepřinesla.

Druhá desetiminutovka pokračovala v podobném tempu, AZ však při jedné akci vybojoval přesilovou hru. AZ se v přesilovce k výraznější šanci nedostal, ale dokázal držet pásmo a to nakonec vedlo k prvnímu gólu. Vteřinu po návratu vyloučeného hráče se totiž prosadil Marek Kalus a poslal AZ do vedení. Budějovice byly po inkasovaném góle o něco aktivnější, ale žádná z jejich akcí do první sirény nepřinesla výraznější vzrušení.

Hned v úvodu druhé třetiny se domácí dostali do čtyř, v oslabení se Motor držel v útočném pásmu a měl několik šancí, ale Bláha v jednom případě vytáhl fantastický zákrok a v dalších momentech tým také podržel. Krátce po návratu vyloučeného Jergla usedl na trestnou lavici Dudek a oslabení AZetu tak pokračovalo. Také ve druhém případě se však Havířov dokázal ubránit.

Pouze krátce se hrálo v pěti - Drtil si totiž pomohl faulem v obranném pásmu a AZ tak opět mířil do čtyř. Minutu hrál Motor přesilovku velmi dobře, ale poté si Čermák pomohl na brankovišti faulem a počet hráčů se tak vyrovnal.

Hra v různém počtu hráčů postupně pokračovala, AZ dokonce chviličku hrát přesilovku pět na tři, ale v té a ani v následné klasické přesilovce se k výraznější šanci nedostal. Hra tak plynula dál a i při rovnovážném počtu se byl na co dívat. Obra brankáři však byli ve všech situacích pozorní. S přibývajícím časem se Budějovice snažily tvořit hru, přechod přes střední pásmo jim však příliš nevycházel a potrestat to mohl Kurovský, který zakončoval rychlou akci, ale trefil jen dobře se přesunujícího Gábu.

Poslední dvouminutovka druhé třetiny se dohrávala ve čtyřech na obou stranách, při této herní situaci zazmatkovali hosté při střídání a dokonale toho využil Aleš Jergl, který ukázkově zakončil únik na hostující branku. Hra ve čtyřech však pokračovala a Budějovice v ní byly aktivnější, v čase 39:21 Roman Vráblík rychlou střelou pod horní tyč snížil na 2:1. Za tohoto stavu oba celky také zamířily do šaten.

V úvodu poslední dvacetiminutovky usedl na trestnou lavici Petr Beránek. Budějovice se v přesilovce dostaly k jedné výraznější šanci, ale tu skvěle zneškodnil Bláha a Dostálek se tak touženého vyrovnání nedočkal. Nadále se hrál pohledný hokej a to z obou stran, důležitá branka, která by dala zápasu další ráz, však nepřicházela ani na jedné straně.

Hosté se nadále snažily dorážet na branku AZetu, obrana Havířova v čele s Bláhou však odolávala a to i po dvou osobních trestech Kaluse, který se tak předčasně odebral do šatny. V 54. minutě se AZ dostal k přesilové hře a tu se podařilo svěřencům trenéra Janečka využít, když na konci povedené akce byl Jakub Matai, který poupravil skóre na 3:1.

Po této brance se Havířov uklidnil a navíc v čase 56:41 se podařilo rychlou akci v útočném pásmu zakončit Romanu Rácovi, který poslal AZ už do vedení o tři branky. Po této brance si už Havířov závěr zápasu pohlídal a připsal si tak do tabulky další velmi cenné tři body.
Ohlasy k utkání

Martin Janeček (AZ Residomo Havířov): Troufám si říct, že od začátku jsme si šli za svým. Nastavili jsme si taktiku a bylo na hráčích vidět, že sice místy s chybami, ale chtějí ji plnit a České Budějovice porazit. K tomu přidali srdíčko a trpělivost, protože soupeř se rozbíjel o naše střední pásmo a my jsme měli také dost brejků na to, abychom gól vstřelili dříve. Důležitá dnes byla i hra v oslabení, kdy jsme v našem obraném pásmu zblokovali strašně moc střel, vyhráli jsme hodně osobních soubojů a myslím si, že taková ta větší bojovnost a zarputilost společně s efektivitou v přesilovkách dnes rozhodla.

Marian Jelínek (ČEZ Motor České Budějovice): Z hlediska výsledku to bylo utkání tragické, ale z hlediska herního projevu si myslím, že nebylo tak špatné. Prvních deset minut jsme otupili tlak domácích, pak si myslím, že jsme byli i více na kotouči a nebezpečnější. Nicméně do vedení šli domácí, i když jsme potom naše úsilí ještě zvýšili, nebyli jsme dostatečně produktivní v našich přesilovkách a dalších šancích. Naopak domácí nás vyškolili v efektivitě a využívání přesilovek. Důležitou roli sehrál i dobře chytající Ondra Bláha, ale myslím, že jsme ho neprověřili až tak moc, jak bychom si přáli.

autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.