> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dnes jste snad trhly rekord.

vloženo: 16.10.2017           komentářů: 0

O B S A Z E N O hrátky s drátky a přírodninami


Za 9 minut je plno. V případě zájmu mne už, prosím, kontaktujte přes soukromou zprávu. Děkuji za pochopení a těším se na vás. :-)

V říjnu si pohrajeme s drátky a za pomoci dřevěných korálků a materiálů dostupných všude kolem nás si vyrobíme hezkou podzimní dekoraci. Nazvala jsem to "hrátky s drátky".

Kruhový základ budeme mít od drátenice Metudky. Jak si kdo své "kolečko" dotvoří, to záleží jen na vaší fantazii a na tom, jaké přírodniny si přinesete. Nějaké pro vás mám i nasbírané, ale určitě při svých procházkách v nejbližších dnech a týdnech koukejte kolem sebe a sbírejte to, co by se vám ve vaší dekoraci líbilo (žaludy, bukvice, šišky...).
Pro každou z vás také připravím jednu hlavičku pro vílu a na místě budu mít k dispozici rouno k naplstění vlasů. Záleží jen na vás, jestli v dekoraci vílu chcete nebo ne.
Také jsem nakoupila dřevěné korálky pro výrobu jeřabin a šípků, které jsou v drátku nádherné.

19. říjen v 19:00–22:00

Prckův Ráj Havířov
Dl. třída 17, 736 01 Havířov

Cena večera je 160,- Kč

Zálohu ve výši 100,- Kč zasílejte na účet č. 209074879/0600 do 3. října, var.symbol 1017 a do poznámky uvádějte své jméno.

V ceně je 1 připravené kolečko s háčkem a meziháčkem, dřevěné korálky pro výrobu jeřabin a šípků, tenký drátek na drátkování, využití tavné pistolky, plstících potřeb, rouno na vlasy, hlavička na panenku/vílu, nějaké již nasbírané přírodniny (doneste si však i své vlastní).

S sebou budete potřebovat:
- vlastní nasbírané přírodniny (stačí pár kousků, více se jich tam stejně nevejde)
- kleštičky pro práci s drátkem

Vše ostatní pro vás připravím.

----------------------------------------------------------------------------------
Ve chvíli, kdy název akce doplním o slovo OBSAZENO, je skutečně již obsazeno. Můžete mě však kontaktovat soukromou zprávou. Své místo máte jisté až po uhrazení zálohy. Týden před akcí je záloha již nevratná. Pokud se na akci nemůžete dostavit, můžete za sebe poslat svého náhradníka. Náhradníky nezajišťuji! Tuto změnu mi však, prosím, nahlaste. Děkuji za spolupráci :-)

Večer je určen pro ženy od 15 let.

Tvořivý večer začínáme chystat v 18:50, každá si připravujeme svou židli a ve dvojici stůl, které po skončení akce opět uklízíme zpět na své místo.

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.