> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Uhájí dnes AZ domácí led?

vloženo: 14.10.2017           komentářů: 0

Uhájí AZ proti Litoměřicím domácí led?


Sobotním domácím zápasem s Litoměřicemi Havířov uzavře první čtvrtinu soutěže. O tom, jestli bude zápas vítězný, či nikoliv, se dozvíme přímo na místě, každopádně hráči Stadionu se zatím letos zasloužili o příjemné překvapení soutěže, které potvrzují i kvalitními výkony na venkovních kluzištích. AZ tak opět nečeká lehký souboj. Pokud chcete být u, doufejme, vítězného zápasu, doražte v sobotu na hokej! Utkání startuje od 17:30.

HC Stadion Litoměřice

Šestý celek tabulky WSM ligy patří zatím letos k příjemným překvapením soutěže. Stadion již stihl favoritům sebrat hned několik bodů a ukazuje, že předsezónní prognózy hovořící o tuhém boji o play-off, zatím nepadly na úrodnou půdu. Litoměřičtí obrali o všechny body Prostějov a v desátém kole i Přerov. Z překvapivých výsledků ale vyčnívá zatím poslední zápas, který se hrál doma v Litoměřicích. Hráči Stadionu v něm přetlačili celek Slavie (4:3 po prodloužení).

V tabulce mají Litoměřice na kontě prozatím 19 bodů, které stačí k poměrně úzkému kontaktu se špičkou, ale také mohou, díky vyrovnanosti soutěže, znamenat rychlý pád. Do Havířova ale Stadion přijíždí s formou, kterou již několikrát předvedl právě na venkovních kluzištích. Svěřenci trenéra Miloše Říhy předvádí vyrovnaný hokej, ve kterém nepřevažuje útok ani obrana.

Nejproduktivnějším obráncem Stadionu je s devíti body Ondřej Smetana. Bodově ho stíhá s osmi body Aleš Pavlas, přičemž další beci Litoměřic již takovou produktivitu nemají. V útoku je označován za lídra zkušený Vítězslav Bílek (6+4), který vede kanadské bodování mužtsva a zároveň opanuje tabulku střelců. Branku Litoměřic v nejvíce minutách střežil Milan Klouček (87,92%), jehož čísla zatím příliš nepřesvědčují. To druhý v pořadí, Tomáš Král, má statistiky o poznání lepší - 93,75%. Do posledních utkání byl nasazován právě Král, jehož start proti Havířovu se tak jeví jako více pravděpodobný.
AZ RESIDOMO Havířov

Poslední utkání odehrál Havířov ve středuv Přerově. Dlouho platil nepříznivý výsledek 0:2, ale hráče AZetu tento stav nezlomil. Od druhé poloviny zápasu Havířov zavelel k obratu, který dirigovali brankami Marek Sikora s Jiřím Fronkem. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých si po předchozí porážce s Karlovými Vary Azeťáci spravili chuť. Vítězný nájezd předvedl Roman Rác, jenž tak zajistil svému týmu druhý, velmi cenný bod.

Do utkání již nastoupil z Budějovic na hostování získaný brankář Ondřej Bláha, jehož start se dá očekávat i v sobotním utkání s Litoměřicemi. Nechme se však rozhodnutím trenérů překvapit. I nadále platí početná marodka klubu, kterou se nedaří vyprázdnit. Trenéři tak budou skládat sestavu až těsně před zápasem, což potvrdil i trenér Martin Janeček. „V sobotu dorazí, pro mě překvapivě velmi úspěšný účastník letošní WSM ligy, Litoměřice. Tým z Litoměřic sebral body velmi silným týmům, a tak nás čeká velmi těžké utkání. Náročnost zápasu umocňuje, jako v poslední době poněkolikáté, naše sestava, která se bude opět skládat na poslední chvíli. Naše marodka se místo vyprazdňování naopak naplňuje, my se však musíme i tak poctivě nachystat."

Utkání startuje v sobotu 14.10. od 17:30 v Gascontrol Aréně!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Bláha – Drtil, Krisl, Dudek, Postnikov, R. Havel, Chroboček – Sikora, Matai, Kotala – Gřeš, Rác, P. Beránek – Fronk, Maruna, Pořízek – Cihlář, L. Bednář, Baláž.

HC Stadion Litoměřice:

Král – Kachyňa, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Kantner, Kodýtek, Chalupa – Stříbrný, Šimeček, Helt – Komárek, Miškář, Jirásek.

autor: AZ Havířov / David Motloch

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.