> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Uhájí dnes AZ domácí led?

vloženo: 14.10.2017           komentářů: 0

Uhájí AZ proti Litoměřicím domácí led?


Sobotním domácím zápasem s Litoměřicemi Havířov uzavře první čtvrtinu soutěže. O tom, jestli bude zápas vítězný, či nikoliv, se dozvíme přímo na místě, každopádně hráči Stadionu se zatím letos zasloužili o příjemné překvapení soutěže, které potvrzují i kvalitními výkony na venkovních kluzištích. AZ tak opět nečeká lehký souboj. Pokud chcete být u, doufejme, vítězného zápasu, doražte v sobotu na hokej! Utkání startuje od 17:30.

HC Stadion Litoměřice

Šestý celek tabulky WSM ligy patří zatím letos k příjemným překvapením soutěže. Stadion již stihl favoritům sebrat hned několik bodů a ukazuje, že předsezónní prognózy hovořící o tuhém boji o play-off, zatím nepadly na úrodnou půdu. Litoměřičtí obrali o všechny body Prostějov a v desátém kole i Přerov. Z překvapivých výsledků ale vyčnívá zatím poslední zápas, který se hrál doma v Litoměřicích. Hráči Stadionu v něm přetlačili celek Slavie (4:3 po prodloužení).

V tabulce mají Litoměřice na kontě prozatím 19 bodů, které stačí k poměrně úzkému kontaktu se špičkou, ale také mohou, díky vyrovnanosti soutěže, znamenat rychlý pád. Do Havířova ale Stadion přijíždí s formou, kterou již několikrát předvedl právě na venkovních kluzištích. Svěřenci trenéra Miloše Říhy předvádí vyrovnaný hokej, ve kterém nepřevažuje útok ani obrana.

Nejproduktivnějším obráncem Stadionu je s devíti body Ondřej Smetana. Bodově ho stíhá s osmi body Aleš Pavlas, přičemž další beci Litoměřic již takovou produktivitu nemají. V útoku je označován za lídra zkušený Vítězslav Bílek (6+4), který vede kanadské bodování mužtsva a zároveň opanuje tabulku střelců. Branku Litoměřic v nejvíce minutách střežil Milan Klouček (87,92%), jehož čísla zatím příliš nepřesvědčují. To druhý v pořadí, Tomáš Král, má statistiky o poznání lepší - 93,75%. Do posledních utkání byl nasazován právě Král, jehož start proti Havířovu se tak jeví jako více pravděpodobný.
AZ RESIDOMO Havířov

Poslední utkání odehrál Havířov ve středuv Přerově. Dlouho platil nepříznivý výsledek 0:2, ale hráče AZetu tento stav nezlomil. Od druhé poloviny zápasu Havířov zavelel k obratu, který dirigovali brankami Marek Sikora s Jiřím Fronkem. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých si po předchozí porážce s Karlovými Vary Azeťáci spravili chuť. Vítězný nájezd předvedl Roman Rác, jenž tak zajistil svému týmu druhý, velmi cenný bod.

Do utkání již nastoupil z Budějovic na hostování získaný brankář Ondřej Bláha, jehož start se dá očekávat i v sobotním utkání s Litoměřicemi. Nechme se však rozhodnutím trenérů překvapit. I nadále platí početná marodka klubu, kterou se nedaří vyprázdnit. Trenéři tak budou skládat sestavu až těsně před zápasem, což potvrdil i trenér Martin Janeček. „V sobotu dorazí, pro mě překvapivě velmi úspěšný účastník letošní WSM ligy, Litoměřice. Tým z Litoměřic sebral body velmi silným týmům, a tak nás čeká velmi těžké utkání. Náročnost zápasu umocňuje, jako v poslední době poněkolikáté, naše sestava, která se bude opět skládat na poslední chvíli. Naše marodka se místo vyprazdňování naopak naplňuje, my se však musíme i tak poctivě nachystat."

Utkání startuje v sobotu 14.10. od 17:30 v Gascontrol Aréně!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Bláha – Drtil, Krisl, Dudek, Postnikov, R. Havel, Chroboček – Sikora, Matai, Kotala – Gřeš, Rác, P. Beránek – Fronk, Maruna, Pořízek – Cihlář, L. Bednář, Baláž.

HC Stadion Litoměřice:

Král – Kachyňa, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Kantner, Kodýtek, Chalupa – Stříbrný, Šimeček, Helt – Komárek, Miškář, Jirásek.

autor: AZ Havířov / David Motloch

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.