> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Kvůli běžeckému závodu

vloženo: 11.10.2017           komentářů: 0

Kvůli běžeckému závodu Havířovská desítka bude v sobotu pro motoristy uzavřeno centrum města

V sobotu 14. 10. 2017 proběhne v centru Havířova běžecký závod RESIDOMO Havířovská desítka 2017. V době od 8 do 15 hodin uzavřena Hlavní třída, Dělnická, Dlouhá třída, 1. máje a Národní třída. K omezení dopravy dojde také v dalších ulicích.

Doprava bude omezena také na Zednické, Tesařské, Příčné, U Školky, Jilemnického, Vančurově, Olbrachtově, E. F. Buriana, Kpt. Nálepky, Tolstého, Ostrovského, Erbenově, Čajkovského, Sukově a J. Žižky. V těchto ulicích bude omezen vjezd, nebo výjezd, případně budou uzavřeny úplně. Parkovací místa na těchto ulicích budou po dobu konání akce zachována. Uzavřené ulice během závodu řidiči neopustí. Pokud bude na ulici omezen pouze vjezd, budou řidiči moci odjet, ale zpět zaparkují až po skončení závodu. Tam, kde bude omezen výjezd, zaparkují, ale odjedou až po akci. Parkování bude zakázáno na podélném stání na 1. máje a také na parkovišti u hlavní pošty na Dlouhé třídě.

Doprava bude odkloněna po ulici Na Nábřeží, 17. listopadu, Studentské, Mánesově a U Stromovky. MHD a příměstská doprava pojede po Matuškově, Mánesově, U Stromovky a Na Nábřeží.

Možnosti náhradního parkování a umístění náhradních autobusových zastávek je vyznačeno v příloze a přesná organizace dopravy je podrobně vypsána v dalším přiloženém dokumentu.

Veškeré informace k dopravnímu omezení a organizaci závodu jsou uveřejněny na stránkách www.h10.cz.

Město apeluje na zvýšenou pozornost řidičů a dodržování dopravního značení.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.