> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Obsazenost bytů je uspokojivá.

vloženo: 09.10.2017           komentářů: 0

Největší zájem je o malometrážní byty, roli hraje technický stav a vybavení odpovídající současným požadavkům.

Havířov 9. 10. 2017/ Obsazenost bytového fondu je uspokojivá, aktuální počet volných bytů je přibližně 206, což činí 2,68% z celkového počtu havířovských městských bytů, jež spravuje Městská realitní agentura (MRA). Nájemné, které je dlouhodobě nízké a činí průměru 52,50 korun na m², si kontroluje ve svých 7 665 bytech jejich vlastník město Havířov.

„Největší zájem je o bydlení v částech Město a Podlesí, kde můžeme nabídnout pouze 1,01 až 1,84 % volných bytů. Naopak v Šumbarku je neobsazenost více než pětiprocentní, protože je zde největší počet velkometrážních bytů, o které je menší zájem, a také infrastruktura není tak rozsáhlá,“ uvedla vedoucí ekonomického odboru MRA Eva Horáková. V současné době na základě mandátních smluv zajišťuje MRA správu a údržbu 7 665 bytů ve městě. Uvolněné byty se průběžně opravují, v posledních třech letech přibližně 450 bytů ročně, letos to bude 500 bytových jednotek.

„Zvýšili jsme minimální požadavky na standardy konstrukčních prvků a zařizovacích předmětů bytu i kvality požadované práce. Lepší komfort a kvalita bydlení určitě příznivě ovlivňuje poptávku po bydlení v Havířově. Průměrně měsíčně dokončíme opravy v téměř 50 bytech, nyní (k 1. 10. 2017) jsme na číslu 354, do konce tohoto roku se dostaneme k číslu 500. Generální oprava bytu, která zahrnuje nové rozvody elektřiny, výměnu kuchyňské linky, sanitárního zařízení, obkladů, podlah a omítek, se pohybuje mezi 100 až 240 tisíci Kč v závislosti od velikosti bytu,“ vysvětlil vedoucí investičně – provozního odboru MRA Marek Klimša. Letošní rozpočet na opravy uvolněných bytů ve výši 53 milionů korun bude do konce roku vyčerpán. „Považujeme toto číslo za uspokojivé, a proto na příští rok počítáme v připravovaném rozpočtu se stejnou položkou. Návrh celkového rozpočtu na rok 2018 budeme předkládat ekonomickému odboru města Havířov, o jeho schválení bude rozhodovat Rada města. Hospodaření MRA je stabilní, hospodářský výsledek se pohybuje od 1 do 1,2 milionů korun za rok,“ přiblížila vedoucí ekonomického odboru MRA Eva Horáková.

Ve zcela nově rekonstruovaném dvoupokojovém bytě na Národní třídě v Havířově bydlí Tomáš Izaiáš se svou přítelkyní. „Šlo to poměrně rychle. Od podání mé žádosti u MRA a předáním klíčů uplynuly necelé dva měsíce. Využil jsem možnosti se nastěhovat až z bytu odejdou poslední řemeslníci, kteří v domě měnili okna. Jsem moc spokojený, všechno je nové včetně pěkné kuchyňské linky, obkladů, baterií, sanitárního vybavení. Na první pohled je vidět, že se správce opravdu stará a záleží mu na tom, aby nový nájemník byl spokojen,“ popsal Tomáš Izaiáš, který pozitivně hodnotí i vstřícné jednání a přístup MRA.

Městská realitní agentura, s.r.o. (MRA) je nástupcem bývalého státního podniku Bytový podnik Havířov a jejím zakladatelem je Město Havířov. MRA spravuje a udržuje bytový a nebytový fond města. V současné době na základě mandátních smluv zajišťuje správu a údržbu 7 665 bytů v Havířově a 204 bytů v Orlové. V jednotlivých městských částech Havířova jsou zřízeny tři pobočky, na něž se mohou nájemci přímo obracet. Péči o bytový fond zajišťují i správci, jejichž úkolem je každodenní starost přibližně až o 300 bytů.

Předmětem činnosti MRA pro zřizovatele město Havířov je také zajišťování investičních činností od projektové dokumentace a stavebního povolení až po samotné realizace investičních akcí. MRA zaměstnává veškeré potřebné profese, vlastní dostatečný vozový park, středisko údržby s dílnami a sklady. Část oprav a údržby je zajišťována vlastní údržbou a větší opravy domovního fondu jsou zadávány formou veřejných zakázek externím firmám. Výběrová řízení a uzavřené smlouvy včetně registru dodavatelů a dalších informací jsou zveřejněny na webových stránkách www.mra.cz.

autor: www.mra.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.