> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Obsazenost bytů je uspokojivá.

vloženo: 09.10.2017           komentářů: 0

Největší zájem je o malometrážní byty, roli hraje technický stav a vybavení odpovídající současným požadavkům.

Havířov 9. 10. 2017/ Obsazenost bytového fondu je uspokojivá, aktuální počet volných bytů je přibližně 206, což činí 2,68% z celkového počtu havířovských městských bytů, jež spravuje Městská realitní agentura (MRA). Nájemné, které je dlouhodobě nízké a činí průměru 52,50 korun na m², si kontroluje ve svých 7 665 bytech jejich vlastník město Havířov.

„Největší zájem je o bydlení v částech Město a Podlesí, kde můžeme nabídnout pouze 1,01 až 1,84 % volných bytů. Naopak v Šumbarku je neobsazenost více než pětiprocentní, protože je zde největší počet velkometrážních bytů, o které je menší zájem, a také infrastruktura není tak rozsáhlá,“ uvedla vedoucí ekonomického odboru MRA Eva Horáková. V současné době na základě mandátních smluv zajišťuje MRA správu a údržbu 7 665 bytů ve městě. Uvolněné byty se průběžně opravují, v posledních třech letech přibližně 450 bytů ročně, letos to bude 500 bytových jednotek.

„Zvýšili jsme minimální požadavky na standardy konstrukčních prvků a zařizovacích předmětů bytu i kvality požadované práce. Lepší komfort a kvalita bydlení určitě příznivě ovlivňuje poptávku po bydlení v Havířově. Průměrně měsíčně dokončíme opravy v téměř 50 bytech, nyní (k 1. 10. 2017) jsme na číslu 354, do konce tohoto roku se dostaneme k číslu 500. Generální oprava bytu, která zahrnuje nové rozvody elektřiny, výměnu kuchyňské linky, sanitárního zařízení, obkladů, podlah a omítek, se pohybuje mezi 100 až 240 tisíci Kč v závislosti od velikosti bytu,“ vysvětlil vedoucí investičně – provozního odboru MRA Marek Klimša. Letošní rozpočet na opravy uvolněných bytů ve výši 53 milionů korun bude do konce roku vyčerpán. „Považujeme toto číslo za uspokojivé, a proto na příští rok počítáme v připravovaném rozpočtu se stejnou položkou. Návrh celkového rozpočtu na rok 2018 budeme předkládat ekonomickému odboru města Havířov, o jeho schválení bude rozhodovat Rada města. Hospodaření MRA je stabilní, hospodářský výsledek se pohybuje od 1 do 1,2 milionů korun za rok,“ přiblížila vedoucí ekonomického odboru MRA Eva Horáková.

Ve zcela nově rekonstruovaném dvoupokojovém bytě na Národní třídě v Havířově bydlí Tomáš Izaiáš se svou přítelkyní. „Šlo to poměrně rychle. Od podání mé žádosti u MRA a předáním klíčů uplynuly necelé dva měsíce. Využil jsem možnosti se nastěhovat až z bytu odejdou poslední řemeslníci, kteří v domě měnili okna. Jsem moc spokojený, všechno je nové včetně pěkné kuchyňské linky, obkladů, baterií, sanitárního vybavení. Na první pohled je vidět, že se správce opravdu stará a záleží mu na tom, aby nový nájemník byl spokojen,“ popsal Tomáš Izaiáš, který pozitivně hodnotí i vstřícné jednání a přístup MRA.

Městská realitní agentura, s.r.o. (MRA) je nástupcem bývalého státního podniku Bytový podnik Havířov a jejím zakladatelem je Město Havířov. MRA spravuje a udržuje bytový a nebytový fond města. V současné době na základě mandátních smluv zajišťuje správu a údržbu 7 665 bytů v Havířově a 204 bytů v Orlové. V jednotlivých městských částech Havířova jsou zřízeny tři pobočky, na něž se mohou nájemci přímo obracet. Péči o bytový fond zajišťují i správci, jejichž úkolem je každodenní starost přibližně až o 300 bytů.

Předmětem činnosti MRA pro zřizovatele město Havířov je také zajišťování investičních činností od projektové dokumentace a stavebního povolení až po samotné realizace investičních akcí. MRA zaměstnává veškeré potřebné profese, vlastní dostatečný vozový park, středisko údržby s dílnami a sklady. Část oprav a údržby je zajišťována vlastní údržbou a větší opravy domovního fondu jsou zadávány formou veřejných zakázek externím firmám. Výběrová řízení a uzavřené smlouvy včetně registru dodavatelů a dalších informací jsou zveřejněny na webových stránkách www.mra.cz.

autor: www.mra.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.