> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov se zapojil do projektů

vloženo: 09.10.2017           komentářů: 0

Havířov se zapojil do projektů Fondu dalšího vzdělávání s názvem Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí
Lidé z Havířova a okolí tak mohou díky těmto projektům absolvovat praxi na městském úřadu, kde získají potřebné zkušenosti pro svou další profesní dráhu. Magistrát města Havířova přijme stážisty na tři pracovní pozice. Zájemci se mohou ucházet o stáž na pozici sociální pracovník a administrativní pracovník, kterou by vykonávali na odboru sociálních věcí, a o stáž na pozici krajinář komunálního odboru.

Studenti si vyzkouší práci na úřadu

"Projekt Cesta pro mladé pomáhá studentům škol najít práci tam, kde může být právě nedostatek praxe překážkou. Praxe pomáhají uchazečům udělat ten první a nejdůležitější krok při vstupu na trh práce. Získají teoretické a praktické zkušenosti, osvojí si pracovní návyky a zlepší svoji orientaci v pracovním prostředí. Stáž mohou nyní na našem úřadu absolvovat tři studenti," sdělila náměstkyně havířovské primátorky Alena Zedníková.

Vzdělávací kurz pro studenty se skládá ze tří částí: z praktické části kurzu, která se odehrává v místě výkonu praxe, z online kurzu rozvoje měkkých kompetencí a individuálního poradenství s odborníkem na lidské zdroje. Projekt je určen studentům posledních čtyř semestrů vysokých a vyšších odborných škol, studentům jednoletých jazykových škol a žákům posledních ročníků středních škol.

Praxi nabídne úřad také nezaměstnaným

Projekt Vzdělávání praxí pomáhá při návratu na trh práce. "Projekt je vhodnou příležitostí pro všechny, kteří potřebují získat nové zkušenosti v reálném pracovním prostředí nebo si osvěžit znalosti z preferovaného oboru," vysvětluje náměstkyně Zedníková.

Do projektu se mohou zapojit nezaměstnaní, a to i jako absolventi, nebo rodiče na rodičovské dovolené nebo po ní, určen je také pro osoby s nízkou kvalifikací nebo osoby starší 50 let. "Chceme patřit mezi společensky odpovědné instituce, které dělají něco nad rámec stanovených povinností s cílem někomu pomoci. Možnost stáží, které pomohou lidem uplatnit se na trhu práce, je další z nich," dodává náměstkyně Zedníková.

Jak se přihlásit na stáž?

Studenti se mohou na stáže projektu Cesta pro mladé přihlásit na webu www.cestapromlade.cz, kde si po přihlášení zobrazí konkrétní nabídky stáží. Informace poskytne také manažerka projektu pro MSK - Marie Trčková, marie.trckova@fdv.cz, 608 224 094.

Zájemci o praxi se zaregistrují v roli Uchazeče do Databáze projektu Vzdělávání praxí na adrese https://sep.vzdelavanipraxi.cz/, kde si po vyplnění svého profilu mohou prohlížet zveřejněné nabídky. Po přihlášení k nabídce jsou poskytovatelem praxe pozváni na pohovor. Další informace jsou dostupné na www.vzdelavanipraxi.cz. Konkrétní dotazy zodpoví pracovníci projektu na adrese info@vzdelavanipraxi.cz nebo na infolince +420 775 881 408.


Fond dalšího vzdělávání je státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekty Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí jsou financovány z ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.