> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov se zapojil do projektů

vloženo: 09.10.2017           komentářů: 0

Havířov se zapojil do projektů Fondu dalšího vzdělávání s názvem Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí
Lidé z Havířova a okolí tak mohou díky těmto projektům absolvovat praxi na městském úřadu, kde získají potřebné zkušenosti pro svou další profesní dráhu. Magistrát města Havířova přijme stážisty na tři pracovní pozice. Zájemci se mohou ucházet o stáž na pozici sociální pracovník a administrativní pracovník, kterou by vykonávali na odboru sociálních věcí, a o stáž na pozici krajinář komunálního odboru.

Studenti si vyzkouší práci na úřadu

"Projekt Cesta pro mladé pomáhá studentům škol najít práci tam, kde může být právě nedostatek praxe překážkou. Praxe pomáhají uchazečům udělat ten první a nejdůležitější krok při vstupu na trh práce. Získají teoretické a praktické zkušenosti, osvojí si pracovní návyky a zlepší svoji orientaci v pracovním prostředí. Stáž mohou nyní na našem úřadu absolvovat tři studenti," sdělila náměstkyně havířovské primátorky Alena Zedníková.

Vzdělávací kurz pro studenty se skládá ze tří částí: z praktické části kurzu, která se odehrává v místě výkonu praxe, z online kurzu rozvoje měkkých kompetencí a individuálního poradenství s odborníkem na lidské zdroje. Projekt je určen studentům posledních čtyř semestrů vysokých a vyšších odborných škol, studentům jednoletých jazykových škol a žákům posledních ročníků středních škol.

Praxi nabídne úřad také nezaměstnaným

Projekt Vzdělávání praxí pomáhá při návratu na trh práce. "Projekt je vhodnou příležitostí pro všechny, kteří potřebují získat nové zkušenosti v reálném pracovním prostředí nebo si osvěžit znalosti z preferovaného oboru," vysvětluje náměstkyně Zedníková.

Do projektu se mohou zapojit nezaměstnaní, a to i jako absolventi, nebo rodiče na rodičovské dovolené nebo po ní, určen je také pro osoby s nízkou kvalifikací nebo osoby starší 50 let. "Chceme patřit mezi společensky odpovědné instituce, které dělají něco nad rámec stanovených povinností s cílem někomu pomoci. Možnost stáží, které pomohou lidem uplatnit se na trhu práce, je další z nich," dodává náměstkyně Zedníková.

Jak se přihlásit na stáž?

Studenti se mohou na stáže projektu Cesta pro mladé přihlásit na webu www.cestapromlade.cz, kde si po přihlášení zobrazí konkrétní nabídky stáží. Informace poskytne také manažerka projektu pro MSK - Marie Trčková, marie.trckova@fdv.cz, 608 224 094.

Zájemci o praxi se zaregistrují v roli Uchazeče do Databáze projektu Vzdělávání praxí na adrese https://sep.vzdelavanipraxi.cz/, kde si po vyplnění svého profilu mohou prohlížet zveřejněné nabídky. Po přihlášení k nabídce jsou poskytovatelem praxe pozváni na pohovor. Další informace jsou dostupné na www.vzdelavanipraxi.cz. Konkrétní dotazy zodpoví pracovníci projektu na adrese info@vzdelavanipraxi.cz nebo na infolince +420 775 881 408.


Fond dalšího vzdělávání je státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekty Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí jsou financovány z ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.