> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vážení občané Šenova

vloženo: 01.10.2017           komentářů: 0

Velice si vážíme těch, kteří nejsou lhostejní k životnímu prostředí a aktivně přistupují nápravě nevyhovující stávajícího způsobu likvidace odpadních vod ze svých nemovitostí napojením na veřejnou splaškovou kanalizaci či realizací čistírny odpadních vod.

Musíme však upozornit, že napojení na veřejnou kanalizaci je potřeba ohlásit na MěÚ a mít platnou smlouvu o odvádění splaškových vod, jak ukládá Zákon č. 274/2001 Sb., kde lze udělit pokutu až do 50.000 Kč za neoprávněné vypouštění odpadních vod do kanalizace, bez uzavřené smlouvy o odvádění odpadních vod. Tyto sankce se vztahují také na vypouštění dešťových vod do veřejné splaškové kanalizace!

Všichni, kteří doposud nemají uzavřenou platnou smlouvu o odvádění splaškových vod a jsou napojeni na veřejnou kanalizaci nebo odvádějí dešťové vody do veřejné splaškové kanalizace, vyzýváme k nápravě této skutečnosti.

Dále vyzýváme všechny, kteří doposud nevyřešili odvádění splaškových vod ze svých nemovitostí kde je kanalizace vybudována, aby tak učinili neprodleně nebo alespoň kontaktovali MěÚ Šenov za účelem sdělení dalšího postupu.

Vážení občané, všem, kteří svou zákonnou povinnost ve vztahu k nakládání se splaškovými vodami splnili řádně a včas děkujeme, naproti tomu všem, kteří tak doposud neučinili, sdělujeme, že na místně příslušný stavební úřad byl předán seznam všech nenapojených nemovitostí k dalšímu řešení. Mnozí z těch, kteří ještě nejsou napojeni, již obdrželi písemné oznámení stavebního úřadu o provedení kontrolní prohlídky.

Předmětná stavba byla realizována pouze díky značnému finančnímu přispění jak SFŽP ČR, tak i Evropských fondů, tudíž je naší povinnosti splnit veškeré závazky plynoucí z této finanční spoluúčasti.

Jsme přesvědčeni a pevně věříme, že do konce roku 2017 bude vyřešeno nakládání se splaškovými vodami města Šenova u 100% nemovitostí, kde je to možné, za což Vám všem děkujeme.

Zároveň upozorňujeme, že v oblastech kde není kanalizace vybudována a není ani plánu ji budovat, mohou občané žádat o příspěvek na vybudování domovní čistírny odpadních vod.Tomáš Král, Odbor investic, HM a dopravy, email: tkral@mesto-senov.cz, tel. 596 805 949


autor: Tomáš Král

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.