> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov uspořádal odbornou konferen

vloženo: 28.09.2017           komentářů: 0


Havířov uspořádal odbornou konferenci Zelená města, letos na téma Veřejná prostranství a mobiliář
V úterý 26. září proběhla v KD Radost odborná konference Zelená města - města budoucnosti. Tématem tentokrát byla Veřejná prostranství a mobiliář. Letošnímu ročníku konference udělilo záštitu Ministerstvo životního prostředí. Odborníci z českých měst i ze zahraničí zde referovali své poznatky, týkající se problematiky správy městských center a zařízení veřejného prostoru.

Konference byla určena především odborné veřejnosti. Zúčastnili se jí také vedoucí představitelé města. "Veřejná prostranství jsou obývací pokoje našich měst a obcí. Jedná se o místa, která nám slouží ke každodenním společenským kontaktům – setkáním při cestě za nákupy a do práce, odpočinku při procházce v parku nebo při hře dětí, ale i k větším veřejným shromážděním a akcím. Podoba veřejných prostor spoluurčuje společenský život obce a její atmosféru. Právě ony mohou být tím podstatným důvodem, proč se nám ve městě líbí a cítíme se tu dobře," řekla k letošnímu tématu primátorka Jana Feberová.

Program byl rozdělen do tří tematicky zaměřených přednáškových bloků - Městská centra, Obvodová a lokální centra a Praktické užití mobiliáře.

"Význam zeleně pro udržení zdravého prostředí ve městech je obrovský. Díky konferenci Zelená města - města budoucnosti si předáváme zkušenost s mnoha českými městy a obcemi, ale také se našimi sousedy z Polska," uvedl odborný garant 1. přednáškového bloku, náměstek havířovské primátorky Karel Šlachta.

Odborníky z českých měst a obcí, ale také z Polska nebo Slovenska hostilo město již po jedenácté

V roce 2006 město Havířov uspořádalo první odbornou konferenci s názvem Sorela – tvář Havířova, věnovanou architektonickému stylu, ve kterém bylo postaveno. Dva roky poté se předmětem konference stala zeleň ve městech a již devátým rokem se tato pravidelná setkání věnují tématu Zelená města - města budoucnosti a účastní se jich zástupci mnoha českých měst a obcí, ale také hosté ze Slovenska a Polska. Od roku 2009 byla v rámci konference řešena témata Zelená města - města budoucnosti, Stromy ve městě, Kvetoucí sídla v srdci Evropy, Zeleň pietních míst, Parky našich sídel, Zeleň pro sídliště, Zeleň v historii měst a Zeleň a voda – spojené nádoby našich měst.

Fotofalerie - Josef Talaš

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.