> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Drama do poslední minuty

vloženo: 26.09.2017           komentářů: 0

Prvoligový souboj Havířova s Bystrcí sice po celý zápas vycházel o něco lépe domácím, tedy alespoň na skóre, i když průběh zápasu byl více než vyrovnaný a v poslední dvacetiminutovce diváci trnuli, aby hosté stav nezvrátili ve svůj prospěch. Když však Walek v 80.minutě trefil trestným kopem branku ze 40 metrů na 17:10, bylo v dramatickém závěru při nastavení o 3 minuty jasné, že pokud soupeř svůj závěrečný tlak korunuje pětkou, zůstanou doma alespoň dva body. Nestalo se, naši sedmibodový náskok udrželi.


RC Havířov - RC Bystrc 17:10 (11:5)

Pětky 1:2 * rozhodčí Libor Žilka * bez karet

Body: Walek 12 (4TK), Hladík 5 - Vladík 5, Černohorský 5

Havířov
1 Macháček, 2 Kovács, 3 Šťastný, 4 Spurný (17 Titěra 24’), 5 Aberle, 6 Leroch, 7 J.Hanák (16 Tržický 53’), 8 Filipiak, 9 Peter (19 Regec 52’), 10 Sittek (C), 11 Wardas, 12 Lamač, 13 Barabáš (18 Žáček 52’), 14 Hladík, 15 WalekPočasí posledního týdne se na stavu hřiště nepěkně podepsalo, podmínky na některých místech hřiště byly dobré spíše pro bahenní lázeň. Naštěstí takových míst nebylo tolik, aby to podstatně ovlivnilo průběh zápasu. To spíš hráči sami a jejich nesoustředěnost a nepřipravenost úroveň zápasu ovlivnila více, vždyť jen mlýnů po předhozech a jiných chybách bylo okolo třiceti (!), o trestných kopech nemluvě, těch bylo přes dvacet. A když už jsme u výčtu standardních situací, autových vhazování bylo rovněž přes dvacet.


Zastavme se u autových vhazování, můžeme je označit za naši slabinu, ještě pokud byl na hřišti Jiří Hanák, získali jsme několikrát i soupeřovo vhazování. Po jeho odchodu už to byla bída, špatně domluvené, špatně načasované, špatně provedené.

Ani ve mlýnech jsme tentokrát nedominovali, nicméně několik pokusů Bystrce mlýn otočit nám vyneslo výhodu trestného kopu. Dobře se ukazovala třetí řada, jak Jiří Hanák, tak Filip Filipiak dobře vynášeli míč, měli i dobrou podporu a včas dokázali míče předávat, horší už to bylo s pokusy o proražení obrany u Patrika Lerocha – chodí do kontaktu vzpřímený a dvakrát ztratil míč, soupeři už ho dobře znají a obranu na něho zdvojují i ztrojují.


Ani v tomto utkání jsme se nevyhnuli chaotickým situacím, z jedné z nich padla první pětka Bystrce. Po nepovedeném odkopu z brankoviště soupeř srazil míč a zorientoval se rychleji než naši hráči a zalehl míč na naší brankové čáře. Naštěstí naši odpověděli během šesti minut, Hladík završil útočnou kombinaci našeho týmu pětkou těsně u rohového praporku pětkou na 11:5.

Od začátku druhé poloviny jsme hráli více na polovině soupeře, a když ve 45. minutě Walek proměnil trestný kop na 14:5, už to vypadalo, že se chytneme a budeme kontrolovat hru. Ale na to má Bystrc příliš silný a zkušený tým, aby se jen tak nechala zatlačit do obrany. Naopak, začala nám zatápět, po naší ztrátě míče se dostala ze středové čáry až k naší brankové čáře, tak jsme si vysloužili potrestání za ofsajd a bystrcký kapitán Černohorský prorazil naší obranou a snížil na 10:14.


Hra pak byla vyrovnaná, ale dost neurovnaná, s množstvím trestných kopů na obě strany a také několika našimi chaotickými autovými vhazováními, ze kterých těžil soupeř. Až přišla poslední minuta, kdy se hosté dopustili chyby při mlýnu a Walek pojistil naše vedení třemi body z trestného kopu.

V zápase, který přes všechny chyby nepostrádal náboj a dramatický byl až do samého konce, však si také diváci pochvalovali, se nedá říci, že by jedno z mužstev bylo lepší, ale že štěstí bylo tentokrát šestnáctým hráčem Havířova.

Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt

autor: Karel Gaman

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.