> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výsledek hospodaření města

vloženo: 21.09.2017           komentářů: 0


Město investuje a ekonomicky se mu více daří
Výsledek hospodaření města je od počátku letošního roku do konce srpna o zhruba 17,5 milionů vyšší než za stejné období loňského roku. Městu se tak ekonomicky daří lépe než loni. Hospodaření města za toto období skončilo kladným saldem, tedy rozdílem příjmů a výdajů. Saldo je však o více než 96,6 milionů nižší než v loňském roce. Nižší saldo je způsobeno vyšším čerpáním výdajů a počtem investičních akcí města, mezi které letos patří i výměna oken v městských bytech. Na tento projekt město čerpá úvěr.

"Hospodaření města Havířova skončilo za období leden až srpen 2017 kladným saldem (příjmy – výdaje) ve výši 194 514,67 tis. Kč. Ve stejném období roku 2016 bylo saldo o 96 603,75 tis. Kč vyšší. Tento meziroční rozdíl je způsoben vyšším čerpáním výdajů a počtem investičních akcí v roce 2017. Výsledek hospodaření, dosažený ve sledovaném období, je ve výši 207 976,81 tis. Kč a ve srovnání s loňským rokem je o 17 510,79 tis. Kč vyšší (meziroční index je 1,0919)," uvádí zpráva o průběžném výsledku hospodaření města, zpracovaná vedoucí ekonomického odboru Lucií Fukalovou.

Dle zprávy město letos vydává více peněz, což ve velké míře ovlivňují projekty města a také čerpání úvěru na výměnu oken v městských bytech."Výdaje (po konsolidaci) čerpalo město Havířov za dané období ve výši 766 505,64 tis. Kč, což je 47,67 % upraveného rozpočtu. Na této částce se podílí provozní výdaje ve výši 700 064,63 tis. Kč (plnění upraveného rozpočtu na 55,67 %) a investiční výdaje jsou v hodnotě 66 441,01 tis. Kč (plnění upraveného rozpočtu na 18,96 %). Při meziročním srovnání výdajů města Havířova je patný nárůst a to o 154 602,45 tis. Kč," píše ve zprávě Fukalová.

Ve třetím čtvrtletí roku 2017 dosáhlo město vzhledem k ročnímu rozpočtu téměř 74 procent naplánovaných příjmů, z čehož největší část tvoří příjmy daňové. V souvislosti s příznivým vývojem ekonomiky ČR jsou daňové příjmy města o 60 milionů vyšší než za stejné období loňského roku. "Město Havířov dosáhlo za období leden až srpen celkové příjmy (bez konsolidačních položek) ve výši 961 020,31 tis. Kč. Příjmy města jsou vzhledem k upravenému rozpočtu plněny na 73,73 %, z této částky tvoří daňové příjmy města 727 111,51 tis. Kč. Daňové příjmy jsou rozhodujícím příjmem města a za období leden až srpen se podílí 75,66 % na celkových příjmech po konsolidaci. Ve stejném období roku 2016 byly příjmy města Havířova ve výši 903 021,61 tis. Kč (meziroční nárůst o 57 998,70 tis. Kč)," uvádí ve zprávě Fukalová.


autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.