> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Uspěje AZ v Prostějově?

vloženo: 20.09.2017           komentářů: 0

Se sokem a na jeho půdě. Uspěje AZ v Prostějově?


Dalším vyzyvatelem havířovského celku se stávají Jestřábi z Prostějova. Ti se zatím na úvod WSM ligy prezentují podobnými výkony, jako hráči AZetu. Shodné výsledky i postavení v tabulce věští vyrovnanou bitvu, která, doufejme, dopadne lépe pro naše borce. Uzmout Jestřábům body však nebude nic lehkého, na půdě Prostějova bývá vždy horko. Navíc se oba týmy nemají zrovna dvakrát v lásce. To vše předpovídá zajímavou podívanou, která započne ve středu od 18 hodin v Prostějově.

Slabý start a zaskočení favorita

Prostějovští se po třech odehraných kolech nachází v takřka identické situaci jako havířovský AZ. Úvodní dvě porážky neznamenaly pro klub nikterak povedený start do soutěže. S Přerovem Jestřábi padli chudým výsledkem 0:2, nicméně body v pravém slova smyslu prohráli posléze na domácí půdě s Litoměřicemi. S rolí favorita zápasu se na Hané nepopasovali dobře a po výsledku 1:4 měli v kabině rozhodně o čem přemýšlet.

Třetí kolo však znamenalo zlom. Podobně, jako Havířov v sobotu s Budějovicemi, i Jestřábi dokázali zaskočit favorita a proti Slavii si soustředěným výkonem dokráčeli k vítězství 3:0. Je pravda, že Slávisté rovněž neprožívají povedený vstup do soutěže, kvalitu ale tento celek rozhodně má. V tabulce vypadá situace následovně. Havířov zaujímá desátou příčku se ziskem čtyř bodů, zatímco Prostějov je o místo za ním se ztrátou jednoho bodu. Podobné výkony tedy zrcadlí i sousední postavení v tabulce obou mužstev.

Svěřenci trenéra Jiřího Vykoukala se zatím neprezentují příliš atraktivním hokejem. Za tři odehraná utkání vstřelili Jestřábi pouhé čtyři branky, ale také jich mnoho neinkasovali (6). Velkou přestřelku tedy podle statistik v Prostějově čekat nelze. Nejlépe bodujícím hráčem Jestřábů je prozatím tříbodový obránce Marek Drtina (0+3). Brankově se daří Janu Rudovskému (2+0). V brance zatím dostal více prostoru Jakub Neužil (94,74%), ale zachytal už si i Dominik Groh (92,31%). Soudě dle úspěšnosti zásahů brankářů budou v Prostějově jistě spokojeni, kdyby si podobná čísla oba brankáři drželi i nadále. Za zmínku jistě z havířovského pohledu stojí, že v hanáckém kádru působí i exhavířovský útočník David Dvořáček.
Kletba s Motorem po třech letech prolomena

Tři roky. Tak dlouho AZ neporazil České Budějovice. V sobotu při domácí premiéře se to však Havířovským podařilo. V parádní hokejové podívané sice svěřenci trenéra Janečka prohrávali, ale od druhé třetiny zahodili poněkud nervózní výkony za hlavu a začali vyvíjet na soupeře tlak. Ten nakonec vyústil ve tři vstřelené branky, které ke skolení Motoru stačily.

Dvěma brankami se proti Českým Budějovicím blýskl útočník Jan Hudeček, který je tak nyní také nejpilnějším střelcem Azetu (2+2). Alespoň dva body má po třech kolech na svém kontě také Roman Rác (0+2), Vojtěch Tomi (1+1), Jan Maruna (0+2) a Tomáš Drtil (1+1). Vylepšit svou bodovou bilanci dostanou hráči ve středu proti Prostějovu. A jak jistě každý fanoušek Azetu ví, na ledě Hanáků to nikdy nebýbá procházka růžovým sadem.

„Jedeme na horkou půdu do Prostějova a to znamená velkou pozornost. Zápasy mají nádech derby a vždy bývají více než vyhrocené. Obě mužstva udělala v posledních utkáních překvapivě body, roli tak může sehrát mírné uspokojení. Já doufám, že naši kluci budou ti připravenější, a to nakonec rozhodne v pomyslném převážení misek vah úspěchu," hlásí před utkáním trenér Martin Janeček.

V posledním kole odchytal povedený zápas vítkovický Daniel Dolejš. V brance zatím příliš mnoho prostoru nedostává slovenský Marek Laco. Do havířovské svatyně se dostal pouze uprostřed zápasu v Benátkách, a přestože ve 25 odchytaných minutách branku neinkasoval, na další příležitost musí ještě čekat. Kdo se postaví do branky tentokrát? Zápas startuje ve středu 20.9. v 18 hodin!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Dolejš – Krisl (C), Chroboček, Postnikov, Drtil, Staněk, Petran – Kanko, Sikora (A), Gřeš – P. Beránek, Maruna (A), Kalus – Tomi, Hudeček, Fronk – Kotala, Illéš, Bambula.

LHK Jestřábi Prostějov:

Neužil – M. Drtina, Mikliš, A. Holík, Žovinec, D. Kolář, Bažant – Fiala, Hozák, Švec – L. Luňák, Venkrbec (C), Nouza (A) – Dvořáček, Divíšek (A), Rudovský – Švarc, Voženílek, Zabloudil.
INFOGRAFIKAautor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.