> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Řidiči, pozor!

vloženo: 19.09.2017           komentářů: 0


Řidiči, pozor! Na křižovatce Národní třídy s ulicí 17. listopadu a Na Nábřeží nefungují semafory
Rozsáhlou rekonstrukcí projde v následujících dnech světelná signalizace křižovatky Národní třídy, Těšínské, 17. listopadu a Na Nábřeží. Ještě než město stihlo křižovatku odpojit, došlo vlivem dešťů, díky stáří křižovatky, k nečekanému vypnutí semaforů. Město proto vyzývá řidiče, aby dbali zvýšené pozornosti a dodržovali dopravní značení.


Křižovatku čeká rozsáhlá rekonstrukce

V rámci rekonstrukce světelné křižovatky dojde zde k rozsáhlým stavebním úpravám počínaje přechody pro chodce, které budou bezbariérové. Dále město nechá vyměnit stožáry a semafory a v celé křižovatce bude zcela nově řešeno i veřejné osvětlení.

Na nově zrekonstruované semafory bude napojen spolehlivý detekční systém pro automobilovou dopravu i chodce. "Bude možné regulovat provoz na na sebe navazujících křižovatkách. Světelné signalizační zařízení budeme ovládat prostřednictvím sítě na dálku na základě načítání provozních a dopravních údajů," vysvětlil hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

Do rekonstrukce křižovatky město zainvestuje přes 5 milionů korun.

Silniční piráty zastaví noční celočervený provoz

Obdobně jako na křižovatce u radnice bude i na nově zrekonstruované křižovatce fungovat noční celočervený provoz, tedy systém, který má zastavit "silniční piráty". Ve večerních hodinách budou prázdnou křižovatku ozařovat pouze červená světla, která díky detekčního systému včas zezelenají jen pro ukázněné řidiče, kteří dodržují nejvyšší povolenou rychlost a všechny ty, kteří ji překračují, donutí zastavit.

Omezení dopravy budou nepatrná

Práce si vyžádají také drobná omezení dopravy v okolí. V rámci výstavby se nepředpokládá uzávěrka silnice. Město apeluje na řidiče, aby v zájmu bezpečnosti dodržovali dopravní značení a byli k sobě ohleduplní.

"Během rekonstrukce bude provoz řídit přechodné dopravní značení. Co se týká chodců, při provádění zemních prací může dojít ke krátkodobému omezení osob, případně vozidel v přístupu na pozemky dotčené stavbou nebo v její těsné blízkosti. Tato omezení vyřešíme pomocí přechodových lávek a přejezdů," uvedla Nikol Fikáčková z odboru komunálních služeb magistrátu města.


autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.