> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Moravskoslezský kraj podpoří

vloženo: 02.09.2017           komentářů: 0

Projekt Zaměstnanecká mobilita cílí také na absolventy škol

Kraj nabízí bezplatně po stovce ročních karet ODIS pro příměstskou dopravu těm, kdo se čerstvě přistěhovali či přistěhují do Karviné, Havířova nebo Orlové a budou v rámci kraje muset dojíždět za prací. Nabídka se týká také absolventů škol středních či vysokých, kteří zůstanou trvale bydlet v jednom ze tří zmíněných měst, našli si nebo najdou práci v rámci kraje a budou tam denně dojíždět. Podmínkou je tady jen to, že školu ukončili nejdéle před rokem. Krajský úřad začíná karty nabízet od 1. září a rozhodovat bude pořadí došlých žádostí. „Chci povzbudit hlavně absolventy škol, kteří u nás v Karviné zůstávají bydlet a práci si už našli třeba v Ostravě nebo jinde. Karta na roční dojíždění jim určitě pomůže,“ říká primátor Tomáš Hanzel (ČSSD) s tím, že město připravuje do programu také své bonusy. Podrobně na www.mobilita.msk.cz, tam jsou také příslušné formuláře a kontakty. Program pro kraj administruje Agentura pro regionální rozvoj v Ostravě.

Slevy na nájemném od 1. září nabízí v uvedených městech společnost Residomo - podmínky jsou stejné jako u krajské IDOS karty a informace na www.residomo.cz. Slevy na nájemním bydlení jsou ovšem rozvrstveny do tří let – od 50% v prvním roce až po 15% slevy ve třetím.

„Město Karviná vítá tyto nové pobídky a k projektu kraje jsme se rádi připojili. My sami se zaměřujeme na trvalou práci a zlepšujeme neustále podmínky k životu a volnočasové možnosti ve městě. Máme špičkové jesle, dost míst ve školách i školkách, stále školská zařízení modernizujeme a vylepšujeme výuku. Platíme například rekreačně ozdravné pobyty dětí a volnočasové možnosti pro mladé nebo rodiny s dětmi jsou u nás rozhodně nadstandardní. Každý stavebník nového rodinného domu na území města dostane 150 000 korun. Na Karviné samotné je jasně vidět, že za posledních 10 let výrazně prohlédla a snažíme se, aby se tu lidem dobře žilo,“ zdůrazňuje primátor.


autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.