> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířovské slavnosti 2017

vloženo: 25.08.2017           komentářů: 0


Havířovské slavnosti opět lákají pestrým programem
Havířovské slavnosti 2017 se uskuteční ve dnech 8. a 9. září 2017 v areálu Městské sportovní haly v Havířově. Dvoudenní program městských slavností plný hudby a zábavy připravilo Městské kulturní středisko Havířov.


Páteční program začíná v 17.00 hodin koncertem místní kapely Vixlaivant. Tito punkrockoví muzikanti získali největší počet hlasů na nedávné přehlídce havířovských amatérských skupin Festiválek v Letním a tím také možnost Havířovské slavnosti 2017 otevřít.

O hodinu později Slavnosti rozproudí hvězdy současné české hudební scény, skupina Jelen a popová Slza. Jediným koncertem v letošním roce v České republice se představí soulově-popový britský zpěvák John Newman, který byl před třemi lety na ostravských Colours hlavní hvězdou. Páteční program ukončí koncert slovenské punkrockové kapely Horkýže Slíže.

Různorodý sobotní program je tradičně věnován návštěvníkům napříč generacemi. Strhující swing v podání Original Vintage Orchestra, pro malé je připraven zábavný pořad Michala Nesvadby „To nej s Michalem“, následuje folklór unikátního dynamického instrumentálního a tanečního tělesa Čarovné ostrohy, které se řadí mezi reprezentanty slovenského lidového umění. Interpretem ze Slovenska bude i další účinkující, rocková kapela Tublatanka a jejich devadesátiminutový koncert. Sobotní podvečer svými songy osvěží Pavel Callta a večerní program otevře ojedinělá muzika kapely Čechomor.

Vrcholem sobotního programu Havířovských slavností je vystoupení stálice slovenské pop-rockové scény – Pavola Habery a skupiny TEAM, jako poslední ze čtyř letošních dvouhodinových koncertů, kdy skupina vystoupí v České republice, dalším pak švédská heavymetalová skupina Sabaton. Fanoušci těchto Seveřanů budou mít jedinečnou možnost slyšet v Havířově jejich klasickou open air show.

Celý den slovem provede Ondřej Sokol, Slavnosti uzavře noční ohňostroj, jehož téma bude "U2 a další legendy v obrazech".

Po celé dva dny je připraven bohatý doprovodný program zábavy pro děti i dospělé: např. "Chytrý kvíz", zábavní zóna pohybových aktivit, v sobotu odpoledne pohádková dětská farma plná her a soutěží, tradiční klání v přetahování lanem pro pětičlenná mužská i ženská družstva. K tomu navíc spousta atrakcí lidové technické zábavy a výběr bohatého občerstvení.

Výše vstupného:

pátek, sobota = 250,-Kč/den
senioři nad 70 let = 150,-Kč/den
děti = do 10 let zdarma; od 11 do 15 let 400,- Kč/zvýhodněná dvoudenní vstupenka
osoby s průkazem ZTP: 50% z ceny
ZTP/P: osoba s průkazem ZTP 50% z ceny, doprovod zdarma


ONLINE PRODEJ VSTUPENEK
PROBÍHÁ od 17. 7. 2017 do 6. 9. 2017 do 17.00 hod.
PRODEJ VSTUPENEK V POKLADNĚ KINA CENTRUM HAVÍŘOV BUDE PROBÍHAT DENNĚ od 31. 7. 2017 do 7. 9. 2017 v DOBĚ od 15:00 do 21:30 hod.
PRODEJ VSTUPENEK V POKLADNĚ KULTURNÍHO DOMU P. BEZRUČE BUDE PROBÍHAT od 4. 9. 2017 do 7. 9. 2017 DLE OTEVÍRACÍCH HODIN.
PRODEJ VSTUPENEK V MÍSTĚ KONÁNÍ HAVÍŘOVSKÝCH SLAVNOSTÍ – AREÁL MĚSTSKÉ SPORTOVNÍ HALY HAVÍŘOV – V PÁTEK 8. 9. 2017 od 16.00 hod., V SOBOTU 9. 9. 2017 od 12.00 hod.
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

Program Havířovských slavností 8. a 9. září 2017

Pátek 8. 9. 2017

17.00 Vixlaivant
18.15 Jelen
19.45 Slza
21.15 John Newman
23.00 Horkýže Slíže

Sobota 9. 9. 2017

13.00 Original Vintage Orchestra
14.00 To nej s Michalem Nesvadbou
14.50 Čarovné ostrohy-Rockom krokom 2
16.20 zdravice představitelů města
16.30 Tublatanka
18.30 Pavel Callta
20.00 Čechomor
21.30 Pavol Habera & Team
24.00 Sabaton
01.30 U2 a další legendy v obrazech

Moderuje Ondřej Sokol

__________________________________________________________________________________

Doprovodný program:
Pátek - sobota - areál zábavy pro děti i dospělé, zábavní zóny, lidová technická zábava, stánkový prodej, atd.
V sobotu v odpoledních hodinách - soutěž v přetahování lanem (pětičlenná mužská i ženská družstva od 18 let), 14.00 – 19.00 - Pohádková dětská farma - odpoledne pro dětiautor: MKS Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.