> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov čekají další dopravní

vloženo: 25.08.2017           komentářů: 0

Po uzavření podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku v poslední srpnové dekádě čekají Havířov další omezení dopravy včetně uzavírek. Den po otevření podjezdu, tedy 1. září, bude na dva měsíce omezen provoz na Ostravské ulici, který bude sveden do jednoho jízdního pruhu. Současně proběhne oprava vozovky na ulici 17. listopadu, která bude od 2. do 10. září po částech vždy na čas uzavřena veškeré dopravě. Investorem oprav je státní podnik Ředitelství silnic a dálnic.


Provoz na Ostravské bude do konce října veden pouze v jednom dopravním pásu

Od 1. září do 31. října proběhne rekonstrukce silnice na Ostravské ulici od velkého kruhového objezdu u vlakového nádraží směrem na Ostravu v délce přes 4,2 kilometrů, tedy až za mimoúrovňovou křižovatku v Šenově u pneuservisu K+K, kde bude doprava také omezena. Rekonstrukce proběhne ve dvou etapách, kdy bude pro veškerou dopravu uzavřen vždy jeden dopravní pás a po druhém pásu bude vedena doprava obousměrně, tedy vždy v jednom jízdním pruhu směrem z Havířova do Ostravy a jednom jízdním pruhu ve směru z Ostravy do Havířova.

Doprava směřující na velký rondel bude usměrněna do jednoho jízdního pruhu už na Hlavní třídě, Orlovské a Železničářů.

Nákladní tranzitní doprava bude ze směru na Ostravu vyloučena a vedena bude po objízdné trase přes Orlovou. Nákladní doprava do a z Havířova bude vedena po Orlovské, případně po Vodní směrem na Orlovou po objízdné trase.

Autobusová doprava vedená po Ostravské zůstane beze změny.


Ulice 17. listopadu se bude rekonstruovat po částech s uzavírkami

Od 31. srpna do 13. září bude probíhat plošná oprava vozovky na ulici 17. listopadu v Havířově-Podlesí. V úseku od křižovatky s Dlouhou třídou po křižovatku s Těšínskou, Národní třídou a Na Nábřeží včetně těchto křižovatek nechá ŘSD zbrousit vrstvu původního asfaltu a položit nový. Frézování asfaltového povrchu proběhne za provozu a začne už 31. srpna. Od 2. září bude tento úsek ulice uzavřen.

2. září od 16 hodin až do 3. hodiny ranní následujícího dne bude uzavřena křižovatka 17. listopadu s Dlouhou třídou pro veškerou dopravu, tedy i autobusy.

9. září od 16 hodin do 3 do rána následujícího dne bude úplně pro veškerou dopravu včetně autobusů uzavřena druhá křižovatka ulice 17. listopadu s Těšínskou, Národní třídou a Na Nábřeží.

Objízdné trasy linek veřejné linkové dopravy a dočasné přemístění zastávek 2.-3. září
Objízdné trasy linek veřejné linkové dopravy a dočasné přemístění zastávek 9.-10. září

Od 3. do 9. září pak proběhne oprava samotné komunikace v uvedeném úseku za vyloučení veškeré dopravy. Průjezd autobusů bude zachován s tím, že zastávky „Úřad práce“ budou posunovány dle potřeby stavby. Dostupnost ulic Junácká a Čelakovského bude zajištěna pouze přes jednosměrnou ulici Majakovského. Vyjet z těchto ulic mohou místní přes stavbu. V době pokládky asfaltové vrstvy bude pravděpodobně na jeden den znemožněn vjezd a výjezd z Kmochovy a Gogolovy ulice.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.