> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Již šestým rokem pořádá Havířov

vloženo: 24.08.2017           komentářů: 0


Havířov zve na Veletrh poskytovatelů sociálních služeb
Již šestým rokem pořádá Havířov Veletrh sociálních služeb. Veřejnosti se zde představí registrovaní poskytovatelé sociálních služeb, kteří působí na území města a další organizace, které nabízí činnosti doplňující síť sociálních služeb nebo volnočasové vyžití pro obyvatele města. Akci letos zaštítí náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

Ve čtvrtek 14. září od 10 do 17 hodin a v pátek 15. září od 9 do 17 hodin může veřejnost na náměstí Republiky v Havířově sbírat rady a informace týkající se sociálních služeb ve městě. "Návštěvníci veletrhu zde navíc mohou vidět různé kompenzační či zdravotní pomůcky, výrobky uživatelů sociálních služeb nebo ukázky práce canisterapie. Mohou se zapojit do interaktivních tvořivých dílen nebo ochutnat polévku Armády spásy," sděluje náměstkyně primátorky Alena Zedníková.

V rámci veletrhu proběhne také putovní výstava Ligy proti rakovině Praha „Každý svého zdraví strůjcem“. Výstava se zaměřuje na zdravý životní styl.

"Rozhodli jsme se představit téma rakoviny a její prevence z její přívětivější tváře, proto jsme oslovili významné kreslíře Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívu, Miroslava Bartáka, jejichž kresby tvoří volný doprovod, humorný kontrapunkt a svérázný komentář k verbálním obsahům. Humor a nadsázku přinášejí zároveň dokumentární fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích denního života. Součástí expozice jsou panely určené dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu přiměřené svému věku," přibližují obsah výstavy organizátoři z Ligy proti rakovině. Dodávají, že pro dětské návštěvníky a žáky škol jsou kromě dětské části expozice připraveny také různé hry, při kterých si vyzkouší své fyzické i smyslové dovednosti. Krom poznání a zážitků si děti mohou odnést množství odměn.

Dospělým návštěvníkům nabídnou organizátoři LPR improvizovanou vyšetřovnu, kde si budou moci nechat změřit krevní tlak, hladinu cholesterolu, BMI apod. Mimo tato vyšetření přizve LPR ke spolupráci specialisty – dermatology, s nimiž bude možné konzultovat mateřská znaménka, pihy či změny na kůži.

Celý veletrh bude doprovázet program, na kterém se podílejí i uživatelé sociálních služeb a návazných aktivit – Santé - centrum ambulantních a pobytových služeb, Armáda spásy, Don Bosko Havířov a další. Vystoupí také Havířovské babky, cimbálová muzika Vonička, pěvecký sbor Šárka, Victory dance Havířov a žáci havířovských základních uměleckých škol.

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.