Klikněte pro zvětšení...

AZ v Přerově prohrál

vloženo: 12.08.2017           komentářů: 0

AZ v Přerově prohrál fotbalovým výsledkem

Ve svém čtvrtém přátelském zápase se hokejisté AZ Havířov poprvé utkali se soupeřem, se kterým se budou utkávat také ve WSM lize. Utkání s Přerovem rozhodla jediná branka, o kterou se postaral přerovský Jiří Goiš. Družina trenéra Janečka se tak do Slezska vrací bez vstřelené branky a s těsnou porážkou, jaký to obrat oproti předchozímu zápasu s Trenčínem, kde padlo branek hned jedenáct. Další zápas sehraje AZ v úterý 15.8. v Nových Zámcích, které jako trenér vede Štefan Mikeš.
Příprava muži - Příprava 4 čt 10.8.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Goiš (Sýkora, Novotný). Rozhodčí:Obadal, Held – Dočkal, Klvač. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Diváci: 623. Průběh utkání: 0:0, 1:0
HC ZUBR Přerov: Klimeš – L. Malina, Adamík, Furch, Chmelíř, Pala, Běhal, Novotný, Padrnos – Plášek, Sýkora, Goiš – Procházka, Pšurný, Kovařík – Dvořák, Berger, Koblar – Fryšara, Karafiát, Václavek
AZ Havířov: Matoušek – Drtil, Chroboček, Petran, Postnikov, Spurný, Dudek, Peterka, Cihlář – Pořízek, Sikora, Beránek – Kurovský, Jáchym, Stránský – Bednář, Maruna, Kanko – Gřeš, V. Malina, Kafka

První šanci utkání si vypracovali Zubři. Sýkora obral u pravého mantinelu o puk svého ještě nedávno spoluhráče Sikoru a najel si s ním před branku. Havířovský gólman Matoušek si místo u své levé tyče pohlídal. Záhy se hostům naskytla možnost přesilovky, ve které se však nebezpečnou akcí prezentoval pouze Kanko. Drtil pak z pravé strany střílel nepřesně. Ve čtvrté minutě uvolnil Goiš prostor pro Pláška, jenž si najel mírně na střed a švihem rozezvonil pravou tyč.

V 13. minutě vyniklo otřepané úsloví nedáš - dostaneš. Vlastimil Malina nejprve nepotrestal nedůslednost Padrnose před Klimešem a z protiútoku udeřili Přerovští. Sýkora přihrál Jiřímu Goišovi, který udělal s kotoučem dva kroky a nasměroval ho nad Matouškovo rameno. Krátce před první pauzou projel po levém křídle Plášek a jeho dělovka z nápřahu se zastavila o horní konstrukci havířovské klece. Gólem neskončilo ani nebezpečné dotírání Maliny s Kafkou poblíž pravé strany Klimešovy svatyně, první třetinu tak vyhrál Přerov poměrem 1:0.

Druhé dějství začal lépe Havířov. Pořízek těsně minul prudký pas z levé strany a s nahozením Gřeše z pravé strany si i přes clonu Maliny poradil Klimeš. Pár momentů nato vystřelil z levého kruhu Beránek a za přerovského muže s maskou musela zaskočit bližší tyč. V 24. minutě se do obrovské šance dostal ruský bek v havířovských službách Postnikov, jenž se mohl rozhodnout, jestli zkusí střelecké štěstí, nebo osloví vlevo zcela volného spoluhráče. Zvolil první variantu a ztroskotal na Klimešově betonu, načež se mu dorážka nepovedla. Na druhé straně se před Matouškem zjevil nekrytý Goiš, strážce hostující brány ale neprostřelil.

V 28. minutě odebral Kovařík puk Petranovi, narazil si s Procházkou a pak hledal před brankou Pšurného. Ten se snažil prosadit mezi dvojící soupeřů, což se mu v podstatě povedlo. Totéž se už ovšem nedalo říct o překonání Matouška. Havířov měl v prostřední třetině více ze hry a další nebezpečí dovezli před Klimeše Gřeš s Beránkem. Prvně jmenovanému však v klíčové chvíli nesedlo zakončení, druhého výborným obranným zásahem bruslí kousek před brankovou čárou vychytal obránce Furch. Dobrou příležitost nevyužil v 32. minutě Dvořák, který nedokázal zvednout puk nad levý Matouškův beton. Skvělým zákrokem se pak blýskl Lukáš Klimeš, když u pravé tyčky zneškodnil pokus osamoceného Cihláře. Za svá záda poté krátce před druhou sirénou nepustil ani pokus z hole Tomáše Gřeše.

V 42. minutě se po nahrávce Pšurného uvolnil Lubomír Kovařík, svou střelu ale ve vyložené šanci poslal nad, stejně jako vzápětí při pokusu z levé strany. Nebezpečnou ránu od modré čáry předvedl Radomír Pala, Haviřov zachránila pravá tyč. V 47. minutě vystihl Běhalovu přihrávku napříč pásmem Gřeš a řítil se sám na Klimeše. Běhal se svou chybu pokoušel na poslední chvíli hasit, místo toho ovšem hostujícího útočníka při zakončení fauloval a rozhodčí nařídil trestné střílení.

Tomáš Gřeš si nabruslil doprava a zkusil Klimeše přelstít mezi betony, ty však přerovský brankář sklapl včas. V 52. minutě přiťukl Kovařík puk Pšurnému, který z mezikruží pálil nad Matouškovu branku. Změnu skóre už nepřinesla ani závěrečná havířovská početní převaha a hra bez brankáře. Slezané pak alespoň ovládli doplňkovou soutěž v samostatných nájezdech, jediným úspěšným střelcem se stal Dominik Cihlář.

Autorem reportáže: Petr Komárek (hokejprerov.cz)
Ohlasy k utkání

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V první třetině jsme udávali tempo hry a byli jsme lepší bruslařsky. Vypracovali jsme si řadu šancí, ale bohužel jsme využili jen jednu. I přes dvě nastřelené tyčky jsme tak soupeři neodskočili větším rozdílem. Do druhé třetiny jsme vstoupili lehkovážně. Havířov nás přebrusloval a dostal se do utkání. Tuto část hry jsme i přes upozorňování o přestávce hrubě zaspali. Musí to pro nás být ponaučení. Naštěstí nás stejně jako v celém zápase držel výborně chytající Klimeš. Třetí část byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Utkání navíc nabídlo plno osobních soubojů.

Martin Janeček (AZ Havířov): Zápas se mi líbil. První třetinu jsme sice spali, byli jsme všude později a soupeř byl jednoznačně lepší – klidně mohl vést vyšším rozdílem. Ale myslím si, že od druhé periody jsme hru více než vyrovnali. Kdybychom měli trochu štěstíčka a povedlo se nám překonat výborně chytajícího domácího gólmana, mohli jsme skóre vyrovnat nebo i otočit.

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.