> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířovské děti si letos užívají

vloženo: 09.08.2017           komentářů: 0

Havířovské děti si letos užívají pobyt v Písečné nad Dyjí

Středisko volného času ASTERIX společně s odborem školství a kultury magistrátu města každoročně pořádá rekreační tuzemské pobyty pro děti. Na rekreaci dětí ze svého rozpočtu přispívá město Havířov. V prvním turnuse pobytů si děti užívaly pestrý program v duchu Olympijských her v malebné jihočeské obci Písečná nad Dyjí. Druhá skupinka dětí do stejné destinace minulý týden vyrazila za strašidly a hastrmany.

Možnost přihlásit se na pobyt mají všechny děti z Havířova narozené v letech 2003 až 2009, přednost však mají děti doporučené sociálním odborem, z rodin samoživitelů nebo z rodin, které pobírají přídavky na dítě. Na dvanáctidenní prázdninový pobyt se tak často dostanou děti, které by se jinak na rekreaci nedostaly.

Oba turnusy pobytů jsou vždy tematicky zaměřeny. Tématem letošního prvního turnusu byly Olympijské hry, druhý, který právě probíhá, nese název Strašidla a hastrmani. Děti mají zajištěn pestrý program, jídlo a pití, a to vše pod profesionálním dohledem pedagogických a zdravotních pracovníků. „Pobyt vede hlavní vedoucí a tři oddíloví vedoucí, k dispozici je zdravotník a noční dozor. Ubytování je zajištěno ve čtyřlůžkových pokojích s příslušenstvím. V budově jsou také klubovny, stolní tenis či relaxační místnost. Součástí areálu je hřiště, minigolf, ohniště, poblíž přírodní koupání a krásné okolí,“ přibližuje podmínky pobytu Alena Zedníková, náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj.

V Písečné nad Dyjí strávily děti dvanáct dní plných bohatého programu, celotáborové hry a poznávacích výletů. „Děti navštívily zoologickou zahradu v Táboře, zámek ve Vranově nad Dyjí a město a zámek v Telči. Společně se také vydaly naučnou stezkou pohádkovým lesem ve Slavonicích. Celý pobyt se vydařil a účastníci si odváželi spoustu nových zážitků a vzpomínky na příjemně strávené dny,“ sdělila náměstkyně Zedníková.

Město na tyto pobyty dětí letos přispívá částkou přesahující 600 tisíc korun. Pro děti zdravotně znevýhodněné navíc pořádá letní integrovaný pobyt v Prostřední Bečvě, který plně hradí ze svého rozpočtu dalšími dvěma sty tisíci korun.


autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.