> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířovští strážníci chytají zloděj

vloženo: 20.07.2017           komentářů: 0


Hned ve dvou případech krádeží zasáhli havířovští strážníci v posledních pár dnech. Díky své pozornosti během pravidelných obchůzek zadrželi zloděje, který z terasy rodinného domu v Havířově ukradl televizor, a dalšího muže hledaného za krádež v bytě.

V sobotu 15. července si strážník během pochůzky po Šumbarku všiml podezřelého muže. "Při kontrolní činnosti na ulici Školní v Havířově-Šumbarku strážník Městské policie uviděl u garáží přibližně sto metrů před sebou postávajícího muže, který jakmile jej uviděl, dal se na útěk. Strážník na místo ihned přivolal vozovou hlídku," uvedl zástupce ředitele Městské policie Havířov Daneš Skulina.

Během útěku muž odhodil na zem LCD televizor a sportovní tašku, ve které strážníci objevili mj. štípací kleště, proto ihned přivolali hlídku Policie České republiky. Po jejím příjezdu začali strážníci podezřelého muže v okolí hledat. Po chvíli ho jeden z nich spatřil na Lidické ulici. Jakmile muž strážníka uviděl, přeskočil plot a vběhl do zahrady rodinného domu. Za součinnosti s majiteli domu, kteří strážníkovi umožnili vstup přes branku, dotyčného nalezl schovaného u zdi. "Bylo zjištěno, že se jedná o muže ročník narození devatenáct set osmdesát čtyři. Muž byl dopraven na místo nálezu věcí a předán hlídce Policie České republiky. Dotyčný měl u sebe ovladač k uvedené televizi a další drobné věci," potvrdil zástupce ředitele Městské policie Havířov Daneš Skulina.

"Ačkoliv byl strážník sám, počínal si při samotném zákroku velmi bravurně a svědomitě. Perfektně fungovala i spolupráce s danou auto hlídkou, která byla na místě během minuty. Opravdu mě potěšilo, že strážnici se k daným situacím nestaví laxně. V dnešní době, kdy kriminalita se objevuje ve větší míře, jsem opravdu rád, že daný incident dopadl dobře," uvedl majitel pozemku, kde byl podezřelý muž zadržen.

Mezitím na policii oznámil majitel domu na ulici Petřvaldská vloupání na pozemek a odcizení barevného televizoru z terasy. Udal také popis osoby, který byl shodný s popisem zadrženého muže. Celou událost i s podezřelým si převzala k dalšímu šetření Policie České republiky.

K dalšímu zadržení muže podezřelého z krádeže došlo hned ve středu 19. července.

"Při kontrolní činnosti v provozovně Kasino na Dlouhé třídě v Havířově-Městě byla hlídkou Městské policie Havířov provedena kontrola osoby, která odpovídala popisu osoby hledané. Dotyčný byl strážníky ztotožněn a přes Policii České republiky bylo ověřeno, že se skutečně jedná o osobu hledanou, která je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže v bytě. Na místo se dostavila hlídka Policie České republiky a dotyčného si převzala k dalšímu šetření," sdělil k případu zástupce ředitele Městské policie Havířov Daneš Skulina.

Na zadržení těchto zlodějů měli nemalý podíl i nově příchozí mladí strážníci.


autor: MP-Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.