> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opengame Brno 2017 Junioři

vloženo: 19.07.2017           komentářů: 0

Od 15.6. do 18.6.2017 se naši junioři zúčastnili prestižního mezinárodního turnaje Opengame Brno 2017, kde nakonec dosáhli historického úspěchu, když se probojovali až do finále. Už výsledky a hlavně předvedená hra ve skupině dávaly tušit, že při troše sportovního štěstíčka by to nemuselo v Brně dopadnout vůbec zle. Nově se tvořící tým, který od následující sezóny bude hrát nejvyšší juniorskou KB ligu, sbírá zkušenosti a určitě i účast na turnaji ve Švédsku o měsíc dříve výraznou měrou pomohla k úspěchu v Brně. Trenéři Ondra Mikula a Michal Ondruš vsadili tentokrát na tým bez individualit, za to jsou zde hráči, kteří tvoří jednu velkou partu, kterou zdobí obrovská bojovnost a týmový duch.

Ve skupině nejdříve kluci narazili na tým FC BUČIS TEAM a bez větších problémů jej porazili 4:0 po brankách Filipa Deáka, Jirky Třineckého, Andreje Bílka a Dana Bitzánka. Ve druhém utkání narazilo Torpedo na FbC Hradec Králové, které v minulé sezóně hrálo nejvyšší KB ligu a po vyrovnaném souboji Hradec v samém závěru utkání strhl vítězství na svou stranu v poměru 4:3. Za Torpedo stříleli branky Dominik Dohnal, Andrej Bílek a Dan Bitzánek. Ve třetím utkání ve skupině si Torpedo zahrálo proti domácímu týmu a jednomu z favoritů turnaje itelligence Bulldogs Brno. Torpedo v tomto zápase bylo opticky lepším týmem a zejména svým kolektivním pojetím hry sahalo po vítězství v zápase. Nakonec se ale Brnu podařilo vyrovnat a utkání skončilo 2:2. Za Torpedo se tentokrát trefili Adam Klimeš a Dan Tychtl. V posledním zápase skupiny si Torpedo s chutí zastřílelo proti K1 Florbal Židenice a po brankách 3x Dana Tychtla, 2x Adama Klimeše, Dominiků Hubla, Ošťádala, Dohnala, Křístka, Filipa Deáka a Honzy Fiedora zvítězilo 11:0, což jim zaručilo třetí místo ve skupině se 7 body (o dva méně než první Hradec).

Ve vyřazovací části naši kluci nejdříve narazili na FBC Hradečtí lvi SION a opět bez větších problémů postoupili do dalšího kola po vítězství 5:0, branky Torpeda: Ondřej Kučera (26), Jiří Třinecký (38), 2x Daniel Tychtl (91),Dominik Hubl (99). Tady už se hrálo stylem poražený jede domů. Dalším soupeřem byl opět domácí brněnský tým Sokol Brno I EMKOCase Gullivers White. Našim hráčům jakoby brněnské týmy svědčili a po heroickém výkonu jej vyřadili v poměru 5:3, kdy Brnu už nepomohlo ani zmrtvýchvstání v závěru utkání. Branky Torpeda: Andrej Bílek (15), Adrián Böhm (3), Dominik Hubl (99) a 2x Filip Deák (95). Ve čtvrtfinále už šlo o hodně, postoupívší tým věděl, že bez medaile z Brna už neodjede. Torpedo i tentokrát narazilo na domácí tým Hornets Brno a utkání pro ně začalo velmi nepříjemně. Po polovině zápasu jsme prohrávali 2:0, za bouřlivé podpory fanoušků Torpeda, naši kluci po změně stran svého soupeře zmáčkli a vyrovnali po brankách Danů Holinky a Matlocha na konečných 2:2. O postupujícím musely rozhodnout nájezdy. Opora týmu brankář Denis Jasiok svůj tým držel nad vodou až do 6. série, kdy se už na to nemohl dívat kapitán Torpeda Ondra Kučera a mazácky rozhodl o postupu Torpeda do semifinále.

V nedělním semifinále na nás čekal rival FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Ačkoliv ostravský tým hrál vyšší soutěž v minulé sezóně, na palubovce to vypadalo opačně. Torpedo se nezaleklo a opět po kolektivním a bojovném výkonu svého soupeře převyšovali. Ostravákům nepomohl ani tah trenérů, kdy většinu zápasu odehráli na dvě pětky a zbytek týmu smutně seděl na střídačce a díval se na létající Torpéďáky. Převaha Torpeda nebyla znát jen na hřišti ale i v hledišti. Ostravě zůstala malá náplast a radost z tohoto zápasu v podobě vyrovnávací branky v poslední minutě zápasu. Rozhodnout musely opět nájezdy a protože mělo Torpedo kapitána Ondru Kučeru, brankáře Denise Jasioka, ke kterým se přidal další srdcař Torpeda Andej Bílek, bylo o finalistovi rozhodnuto. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se museli pro letošek spokojit s tím, že králem florbalové juniorské kategorie celé Moravy je Torpedo Havířov.

Ve finále se Torpedo utkalo s nejlepším celkem juniorské kategorie PSN Tatran Střešovice. PSN Tatran Střešovice je obhájcem titulu KB ligy juniorů. Až do poslední minuty prvního poločasu se na palubovce odehrával naprosto vyrovnaný souboj, který zvedal diváky ze sedadel. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a čekalo se na první branku. Tu bohužel na konci první půle vstřelili Střešovice a aby to nebylo málo, využili ztráty koncentrace Havířova a ještě v téže minutě upravili skóre na 2:0. Naši hráči se hned po přestávce pokusili o vyrovnání a Dominik Hubl snížil na 2:1. Od této chvíle však už bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to PSN Tatran Střešovice. Torpedo naprosto rezignovalo a už se těšilo na oslavy druhého místa. Výsledek finále 10:1 neodpovídal předvedené hře, ale je nutné sportovně přiznat, že zejména druhá půle potvrdila oprávněnost Tatranu být mistrem ligy ČR juniorů a vítězem Opengame Brno 2017.

Všichni hráči, realizační tým i fanoušci Torpeda si zaslouží velké poděkování. Zejména hráči se přesvědčili o tom, že hrát se dá s každým a i vyhrát se dá s každým. Po návratu do Havířova čekalo všechny příjemné publikum, které přišlo naše hráče přivítat a ocenit jejich obrovský sportovní úspěch.


autor: Torpedo Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.