> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov vyjednává se SŽDC

vloženo: 17.07.2017           komentářů: 0

Havířov vyjednává se SŽDC o možnostech využití budovy vlakového nádraží

Ve středu 12. července proběhlo další jednání mezi Správou železniční dopravní cesty a vedením města Havířova. Havířov zde SŽDC předložil zpracovanou studii, jak by chtěl v budoucnu opravenou budovu vlakového nádraží využívat. Návrh se na SŽDC líbil a s městem o něm bude dále jednat.

Během jednání předložil náměstek havířovské primátorky Josef Bělica oblastnímu řediteli SŽDC studii využití vstupní odbavovací haly vlakového nádraží v Havířově zejména pro sportovní účely. „Materiál je velmi dobře zpracován a líbí se mi, jaké nabízí možnosti využití této haly, ať už pro sportovní, kulturní či volnočasové aktivity. Jednání o havířovském nádraží probíhají více než deset let a jsem rád, že návrh města Havířova pro využití budovy nádraží nabízí možnost uplatnění části projektu, který již máme pět let zpracovaný,“ uvedl Gabriel Jursa, ředitel Správy osobních nádraží Olomouc.

Nový návrh ze strany města Havířova se výrazně odlišuje od posledního plánu SŽDC a počítá se zachováním všech architektonicky cenných prvků. „Jsem velice rád, že město Havířov přišlo se vstřícným řešením, kdy nebude nezbytné budovu demolovat, a pokud se tento projekt podaří zrealizovat, účelně se využije,“ řekl Jursa.

Odbavení cestujících a další činnosti SŽDC by se odehrávaly v severozápadní části objektu a největší část budovy by sloužila k volnočasovým aktivitám a k pořádání různých akcí. „Prostor vstupní haly by mohl fungovat jako samostatný provozní úsek nabízející různé možnosti využití, od instalace demontovatelné hrací plochy pro sporty jako volejbal, streetball, badminton či jiné sportovní aktivity. Východní interiérová zeď by mohla fungovat jako lezecká stěna. Reprezentativní charakter nádražní haly je navíc vhodný pro pořádání společenských událostí, jako jsou přednášky, divadelní představení, koncerty či galavečery, ale také výstavy či veletrhy,“ přiblížil hlavní pojetí předkládané studie náměstek havířovské primátorky Josef Bělica.

Studie počítá také s prostory budovy nádraží za hlavní vstupní halou a východní stěnou k provozu sportovního a komunitního centra. „Může zde být sportovní infrastruktura případně pronajímatelné prostory pro různé kluby a spolky, ale také infocentrum. V západní častí bychom si představovali služebnu městské policie a nádražní bistro,“ sdělil náměstek Bělica.

SŽDC bude o průběhu jednání informovat náměstka generálního ředitele pro správu majetku Tomáše Drmolu. Pokud ho tento návrh zaujme, proběhne jednání o memorandu, které podchytí spolupráci města se SŽDC. V memorandu by pak byly zapracovány další kroky, například smlouva o smlouvě budoucí mezi SŽDC a městem.autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.