> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Cesta po stadionech WSM Ligy

vloženo: 16.07.2017           komentářů: 0

Cesta po stadionech WSM Ligy – zimní stadion Na Lapači


Ve čtvrté edici série článků o stadionech našich soupeřů ve WSM Lize se podíváme na jeden z legendárních stadionů v České republice. Jedná se o stánek, který hostil řadu významných hokejových bitev a viděl několik mistrovských titulů! Nejedná se o žádný jiný stadion než stadion Na Lapači! Podívejme se do klubu, který v loňské sezoně postoupil z 2. ligy – ROBE Vsetín. Svůj názor na stadion nám prozradil i manažer AZ Havířov Patrik Rimmel. (úvodní fotografie z webu hc-vsetin.cz)

Název stadionu Zimní stadion Na Lapači
Kapacita 5.400 míst (1.700 k sezení, 3.700 k stání)
Adresa stadionu Na Lapači 394, Vsetín 755 01
Postaven 1966 (přestavěn 1984, 2010–2011)
Rozměry hrací plochy 26x60m
Ceny vstupného Sezení/Stání WSM Liga 90/140,- Kč, příprava 50/50,- Kč

Zimní stadion Na Lapači patří k legendárním stadionům, které na Vás při vstupu do tohoto hokejového prostředí dýchnou historií a skvělou hokejovou atmosférou, které přispívají i fanoušci. Vždyť Vsetín je šestinásobným mistrem České republiky, kdy jasně dominoval nepřetržitě od sezony 1994/1995 do sezony 1998/1999, další titul pak přidal Vsetín v sezoně 2000/2001, všechny tyto tituly zažil právě tento zimák. Vsetín hrával nejdříve na přírodním kluzišti, které neodpovídalo nárokům soutěže, proto se v roce 1962 začalo se stavbou umělé ledové plochy Na Lapači. Výstavba stadionu Na Lapači byla zakončena v roce 1966, kdy byl stadion poprvé otevřen. Střecha byla na tomto stánku, ale postavena až v roce 1982 a tím se výrazně zvedla úroveň přípravy. K pozastavení je i skutečnost, že se stavbou stadionu (ještě nekrytého) pomáhala i vsetínská veřejnost.

V dnešní době má stadion Na Lapači kapacitu 5 400 diváků a nabízí místa jak na sezení tak i na stání. V letošním roce po postupu do WSM Ligy začala i další etapa přestavby zázemí stadionu, která je nyní v plném proudu. Zvedne se kvalita šaten pro mládež, ale i rozhodčí.

Pokud byste se chtěli na stadion vydat autem na některý ze zápasů našeho AZ Havířov se vsetínským ROBE, tak zimní stadion najdete na křižovatce výpadovek směrem na Zlín, Valašské Meziříčí a Trenčín, v jižní části města Vsetín. V případě, že dáte přednost autobusové nebo vlakové dopravě, tak z autobusového a vlakového nádraží najdete stadion asi po 5 minutách chůze. Důležité může být i parkování. Možnost parkování je na přilehlých parkovištích (asi 350 – 400 míst) nebo v přilehlých ulicích.

"Lapač je sice starší zimák, ale je velmi oblíbený pro svou atmosféru, vůni klobás a hlavně slivovice. Je tam vystavěno úzké kluziště a i proto se na ledě pořád něco děje, hodně střelby a osobních soubojů. Každý soupeř to bude mít Na Lapači velice těžké," podělil se o svůj názor na stadion manažer AZ Havířov Patrik Rimmel.

Ve vsetínském týmu se toho stalo po postupu opravdu hodně. Podívejme se na zajímavé příchody, které obohatili kádr atraktivního nováčka WSM Ligy. Nejčerstvější posilou je příchod Filipa Dundáčka z Jihlavy. Na brankářském postu se objeví také nový muž sestavy – Luboš Horčička, který chytal v loňské sezoně v Přerově. Na pozici obránců přichází mimo zmíněného Dundáčka také Tomáš Frolo a z Havířova Ondřej Holomek. Do útoku posílil Vsetín Ondřej Slováček z Poruby, Martin Podešva ze Znojma, Radim Hruška ze Žiliny a také Filip Čech ze Zlína.

Pokud se podíváme na odchody tak mezi nimi zaznamenáme odchod Jana Kolaříka, kterého známe z působení v Havířově, Davida Hrazdíry, Jakuba Čuříka, Vladimíra Luky. Na obranných postech se ve Vsetíně zatím neobjeví ani Michal Stuchlík, Richard Kobylík ani Štěpán Jeník. V tuto chvíli se zatím neví, kde budou zmínění hráči hrát a jestli ještě se Vsetínem třeba nepodepíší smlouvu.
Tažení za postupem do WSM Ligy bylo korunováno úspěchem, klíčový zápas zvládl Vsetín doma s Havlíčkovým Brodem až v prodloužení!

VHK ROBE Vsetín už před sezonou vyhlásil jasný útok do WSM Ligy, což po celou základní část 2. ligy jen potvrzoval. Ve 40 zápasech 2. ligy ztratil Vsetín jen jeden zápas po prodloužení a 2 po základní hrací době. V play-off východní skupiny začal Vsetín své tažení jasnou sérií s Kopřivnicí, kterou vyhrál 4:0 na zápasy. V semifinále předvedl Vsetín krásnou sérii, které dopomohl i Hodonín, který padl s VHK 1:3 na zápasy. Finálová série nabídla jen 3 zápasy, jelikož všechny zápasy dokázal Vsetín proti Porubě zvládnout – Vsetín se stal mistrem 2. ligy východ a zahrál si kvalifikaci o WSM Ligu.

V kvalifikaci se ukázaly jako klíčové momenty duely s Havlíčkovým Brodem, který měl stejně jako Vsetín chuť postoupit o ligu výš. Oba zápasy dospěly až do prodloužení a oba duely dokázal zvládnout Vsetín. Oba celky dokázaly ve zbylých zápasech porazit za plný bodový zisk třetí tým baráže Jablonec. Nejdůležitější zápas se odehrál Na Lapači s Havlíčkovým Brodem. Vyprodaný Lapač sledoval bitvu, kde ještě v poslední minutě Vsetín vedl 3:2 a za těchto podmínek by postoupil do WSM Ligy, ale Havlíčkův Brod dokázal trestným střílení v poslední minutě srovnat! V prodloužení spustil předběžné oslavy vyprodané haly v 61. minutě vsetínský Kajaba. Vsetín následně vyhrál v Jablonci a slavil postup.
Vzájemné zápasy AZ Havířov s VHK ROBE Vsetín 2:0

Oba týmy se v loňské sezoně střetly ve dvou případech. V prvním případě to bylo na domácím turnaji AZ Havířov, kde se podařilo domácím vyhrát vysoko 7:2. Ve druhém případě se jednalo o přípravné utkání na vsetínském Lapači, kde Havířov vyhrál poměrem 5:2. Ligové zápasy v loňské sezoně žádné nebyly, jelikož jak je známo AZ Havířov bojoval ve WSM Lize, zatímco Vsetín se drápal nahoru z 2. ligy, což se mu nakonec i podařilo.
O pohár ředitele HM Globus 11.8.2016 AZ Havířov VHK ROBE Vsetín 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
Přípravné utkání 1.9.2016 VHK ROBE Vsetín AZ Havířov 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
Nadcházející zápasy AZ Havířov s tímto soupeřem

Zápasy AZ Havířov se Vsetínem vždy nabízí zajímavou hokejovou podívanou. Ve všech zápasech můžeme zažít úžasnou a bouřlivou atmosféru z obou stran, jelikož fanoušci obou celků patří k těm nejlepším v celé soutěži. Vsetínští to potvrdili například při tažení do WSM Ligy v letošní sezoně. Havířov bude hrát se Vsetínem v prvních dvou případech ve středu (7. kolo doma a 20. kolo venku), druhý domácí zápas se bude konec před Vánoci v pátek ve 33. kole. Poslední utkání s VHK odehraje AZ na ledě Vsetína v sobotu ve 46. kole.
WSM liga 7. kolo 27.9.2017 AZ Havířov VHK ROBE Vsetín
WSM liga 20. kolo 1.11.2017 VHK ROBE Vsetín AZ Havířov
WSM liga 33. kolo 22.12.2017 AZ Havířov VHK ROBE Vsetín
WSM liga 46. kolo 3.2.2018 VHK ROBE Vsetín AZ Havířov

Zdroj fotografií: oficiální klubové stránky VHK ROBE Vsetín

autor: AZ Havířov /Josef Nudera

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.