> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Provoz u OC Rotunda regulují

vloženo: 01.06.2017           komentářů: 0

Provoz u OC Rotunda regulují dvě nově seřízené křižovatky

Otevření Obchodního centra Rotunda v závěru loňského roku provázely obavy, zda blízké křižovatky zvládnou zvýšený provoz. Vedení města uzavřelo s investorem OC Rotunda dohodu o spolufinancování dopravního řešení dotčených křižovatek. Minulý měsíc byly dokončeny úpravy dvou z nich, poslední a nejrozsáhlejší úpravy třetí křižovatky provede město koncem prázdnin.

Částečné úpravy světelného signalizačního zařízení město provedlo ihned po otevření obchodního centra. Doplněno bylo také dopravní značení. Investor OC Rotunda se smluvně zavázal, že se bude podílet na dalším řešení dopravní situace na křižovatce na ulici U Stadionu. Zde je výjezd z areálu autobusového nádraží, od OD Kaufland a od Víceúčelové haly Havířov. Po otevření obchodního centra přibyl na křižovatce výjezd z ulice U Stadionu a řidiči vyjíždějící z parkoviště od OD Kaufland mají občas problém vyjet a musí spoléhat na benevolenci ostatních řidičů. Hustotu provozu na této křižovatce mj. ovlivňují situace na křižovatkách na ulici Těšínská.

Křižovatky Těšínská x Frýdecká x Okrajová a Těšínská x U Stadionu byly nyní upraveny. „Hlavním cílem bylo navrhnout úpravu tak, aby se zvýšila dopravní kapacita všech tří křižovatek na ulici Těšínská a byl i lépe vyřešen pohyb chodců a cyklistů na zdejších přechodech. Nechali jsme zpracovat průzkum, který posoudil dopravní zatížení a celkové kapacity dotčených křižovatek. Dle tohoto průzkumu byla provedena změna signálních plánů a dovybavení dvou křižovatek technologickými prvky,“ vysvětlil náměstek primátorky Karel Šlachta.

Na křižovatkách Těšínská x Frýdecká x Okrajová a Těšínská x U Stadionu jsou nově řadiče, které umožňují vzdálený monitoring obou křižovatek, detektory v podobě indukčních smyček, semafory v led provedení a tlačítka pro chodce.

Rekonstrukce poslední křižovatky čeká město na konci prázdnin

V tuto chvíli je uvedená dopravní oblast připravena na rozsáhlou rekonstrukci poslední křižovatky ulic Těšínská x Národní třída x Na Nábřeží x 17. listopadu. Zde dojde k rozsáhlým stavebním úpravám počínaje přechody pro chodce, které budou bezbariérové. Dále dojde ke kompletní výměně stožárů a semaforů. V komunikacích budou nově instalovány indukční smyčky, které kontrolují plynulost dopravy. V celé křižovatce bude zcela nově řešeno i veřejné osvětlení. Zahájení prací je naplánováno na přelom srpna a září letošního roku.


autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.