> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

GrandPark Havířov slaví 2 roky.

vloženo: 25.05.2017           komentářů: 0

GrandPark Havířov slaví 2 roky. Již s novým rakouským vlastníkem.

Domov pro seniory GrandPark Havířov dnes slaví dva roky svého provozu. Čerstvě s novým rakouským vlastníkem – od května je součástí nadnárodní společnosti. Skupina SeneCura s.r.o. převzala od května 2017 tři domovy pro seniory GrandPark v Havířově, Hradci Králové a Praze-Štěrboholech. Součástí kontraktu je rovněž další projekt v Liberci, který je ve výstavbě. Došlo také k převzetí přibližně dvou stovek zaměstnanců.

„Skupina SeneCura se stává největším soukromým provozovatelem domovů pro seniory v České republice,“ říká Anton Kellner, generální ředitel SeneCura s. r.o. Převzetím společnosti Grandpark získala skupina tři domovy pro seniory, dalších pět o měsíc dříve převzetím společnosti Anavita. Dva domovy pro seniory SeneCura vlastnila v Česku již dříve přes společnost Senior Holding. „Můžeme slíbit, že všichni klienti mohou očekávat dlouhodobě bezpečné a příjemné prostředí s nejlepší možnou péčí. Zaměstnanci domovů získávají převzetím zázemí silné celoevropské společnosti,“ dodává Kellner. Skupina SeneCura má nyní v České republice v provozu deset domovů se zhruba 1350 lůžky. Všechny domy jsou moderně vybaveny a odpovídají nejnovějším standardům.

„Je pro nás velmi důležité, aby se klienti cítili v našich domovech dobře. Proto jsme vyvinuli speciální programy, které zavedeme i v domovech, které jsme v České republice převzali,“ vysvětluje Anton Kellner. Ve svých domovech poskytuje SeneCura jak službu domov pro seniory, tak i tolik žádaná lůžka domova se zvláštním režimem. Ten je určen pro osoby postižené demencí, nejčastěji způsobenou Alzheimerovou nemocí. V České republice je v současné době více než 150 tisíc takto nemocných osob.

Pro domovy spravované skupinou SeneCura je zásadním měřítkem kvalita poskytované péče. „Ve středu zájmu je vždy člověk a jeho individualita. Vedle odborného know-how charakterizuje atmosféru v našich domovech lidskost, úcta a respekt,“ upřesňuje Anton Kellner. Velká část stávajících domovů skupiny SeneCura v Rakousku je držitelem mnoha různých certifikátů kvality v péči o klienty i ocenění pro nejlepšího zaměstnavatele.


.
O skupině SeneCura

SeneCura byla založena v roce 1998 a patří v Rakousku k hlavním poskytovatelům péče. Od dubna 2015 je součástí francouzské skupiny Orpea, která se 775 pečovatelskými a zdravotnickými zařízeními a téměř 80 000 lůžky ve Francii, Belgii, Německu, Španělsku, Itálii, Švýcarsku, Číně, Polsku, České republice a Rakousku patří k lídrům trhu v Evropě.
SeneCura vlastní v České republice síť s 16 zařízeními (z toho již 10 v provozu).

Senior Holding je většinově vlastněn společností SeneCura s.r.o., českou dceřinou společností SeneCura z Rakouska.

Vedle domovů pro seniory s nejvyššími standardy péče nabízí společnost i domovy se zvláštním režimem, odlehčovací pečovatelskou službu, jakož i stacionáře a oddělení vigilního koma. Toto spektrum bude doplněno domovy s pečovatelskou službou a také spoluprací se školkami.

Společnost GrandPark otevřela první ze svých domovů pro seniory v Havířově v květnu 2015. V roce 2016 přibyly další dva GrandParky v Hradci Králové a v Praze, v roce 2017 se začal stavět GrandPark v Liberci.

autor: Domov pro seniory GrandPark

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.