> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nemocnice Český Těšín slaví

vloženo: 17.05.2017           komentářů: 0

Nemocnice Český Těšín slaví osmdesátku. Chybět nebude Den zdraví ani výstava

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, v letošním roce oslaví osmdesát let od svého založení a při této příležitosti pořádá i zábavné a osvětové akce pro širokou veřejnost. Oslavy osmi dekád nemocnice začnou v úterý 23. května výstavou v galerii MOST a vyvrcholí ve středu 24. května Dnem zdraví a prevence, který zahrne plejádu bezplatných vyšetření, ukázky první pomoci i odborné poradenství.

Ještě před středeční zábavně-osvětovou akcí odstartuje v úterý 23. května v českotěšínské galerii MOST výstava zaměřená právě na uplynulých osm dekád a změny, které během nich Nemocnice Český Těšín zaznamenala. „Osmdesát let je dlouhá doba a ve zdravotnictví to platí skoro dvojnásob. Za osm desetiletí se zcela změnily diagnostické metody, možnosti léčby, postupy i vybavení. Prostřednictvím výstavy si chceme tento pokrok připomenout, ale také zavzpomínat či srovnat možnosti a kvalitu péče s tou, jakou máme dnes,“ říká MUDr. Barbora Zbránková, předsedkyně představenstva Nemocnice Český Těšín, s tím, že vernisáž výstavy fotografií a artefaktů proběhne v 17.00 hodin.

Ve středu 24. května pak mohou zájemci z řad široké veřejnosti přicházet na Den zdraví a prevence, který proběhne v areálu nemocnice a zahrne například bezplatné měření krevního tlaku a EKG, rozbor krve, ultrazvukové vyšetření či analýzu chodidel. Zároveň budou na akci k dispozici oborníci pro účely konzultací, a to například diabetologických obtíží, správné výživy či srdečně-cévních obtíží. Děti i dospělí si navíc budou moci vyzkoušet základy první pomoci či správnou hygienu rukou.

„Osmdesátka je úctyhodný věk, který chceme s naší nemocnicí jednoznačně oslavit. Srdečně zváni jsou všichni naši bývalí i současní pacienti, zaměstnanci, místní lidé, ale také každý, koho zajímá vlastní zdraví nebo tématika zdravotnictví,“ zve zájemce Mgr. Alice Ručková, členka představenstva Nemocnice Český Těšín.

Akce Den zdraví a prevence proběhne v areálu Nemocnice Český Těšín na ulici Ostravská 783, a to ve středu 24. května mezi 14. a 17. hodinou.


autor: Mgr. Radka Miloševská tisková mluvč

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.