> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nová výrobní hala Mölnlycke

vloženo: 17.05.2017           komentářů: 0

V Havířově byla slavnostně otevřena nová výrobní hala švédské společnosti Mölnlycke

Mölnlycke dnes v průmyslové zóně Dukla v Havířově-Dolní Suché slavnostně otevřelo svůj nový závod. Ten bude stejně jako již fungující provoz v Karviné zaměřen na výrobu jednorázových chirurgických Mölnlycke Procedure setů. Investice v hodnotě 1,8 miliardy korun by měla regionu pomoci s oživením pracovního trhu. Do konce roku 2018 plánuje švédská společnost v kraji zaměstnávat více než 1 000 lidí.

Za přítomnosti zástupců státní správy a regionální samosprávy byla dnes v Havířově odstartována nová etapa bývalé důlní lokality Dolní Suchá. Na ploše 24 000 m2 vyrostla za bezmála 15 měsíců zbrusu nová výrobní hala švédské společnosti Mölnlycke, která v nedaleké Karviné působí již více než patnáct let.

„Mölnlycke Procedure sety špičkové švédské kvality pomáhají zachraňovat životy po celém světě. O to víc mě těší, že dnes nachází svůj nový domov v regionu, který je po několik let domovem i nám všem,“ uvedl generální ředitel závodů Mölnlycke Procedure v České republice Emmanuel Chilaud na samotném začátku slavnostního ceremoniálu.

Toho se dnes kromě generálního ředitele Mölnlycke Richard Twomey a předsedy dozorčí rady Mölnlycke Gunnarta Brocka zúčastnili i hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, primátorka města Havířov Jana Feberová a velvyslankyně Švédského království v České republice J. E. Viktoria Li.

Globální poptávka roste
V blízké Karviné působí společnost Mölnlycke již od roku 2002. Přestože v tomto závodě dosahuje produkce milionů jednorázových chirurgických setů ročně, výrobní kapacity firmy nestačily uspokojit neustále rostoucí globální poptávce a firma se začala dívat po místě pro svůj další závod.

V konkurenci jiných evropských regionů si společnost nakonec opět vybrala Moravskoslezký kraj a před třemi lety se rozhodla vybudovat v Havířově továrnu
s novým špičkovým vybavením a automatizovanou výrobou. Ta díky výstavbě největší sterilizační linky v Evropě, slibuje téměř 70% zvýšení výrobních kapacit.

Největší investice v historii oživí pracovní trh
Společně s Agenturou pro podporu podnikání a investic (Czech Invest) investovalo Mölnlycke do výstavby více než 1,8 miliardy korun: „Jedná se o největší investici ve více než sto padesátileté historii naší společnosti. V České republice a v Moravskoslezském kraji se nám daří a já věřím, že tento krok je dostatečným důkazem toho, že v kraji chceme setrvat minimálně dalších patnáct let,“ přibližuje rozhodnutí o investici předseda dozorčí rady Mölnlycke Gunnart Brock.

Revitalizace bývalého dolu Dukla na Dolní Suché přinese do regionu i nová pracovní místa. Nový závod bezprostředně nabídne více než 200 pracovních míst, které by v příštím roce měly být doplněny o další 100 míst. Současný počet 900 zaměstnanců v obou závodech by se tedy podle odhadů Mölnlycke měl do konce roku 2018 rozšířit na více než 1 000.

„Jako představitelka města s relativně vysokou nezaměstnaností vítám nové možnosti pracovního uplatnění pro naše občany. Věřím, že výrobní hala Mölnlycke je prvním z řady projektů, které se v budoucnu podaří na průmyslové zone Dukla zrealizovat,“ vítá příchod nového investora primátorka města Havířova Jana Feberová.

„Jsem rád, že se u nás investorům daří, jak ostatně dokazuje další závod společnosti Mölnlycke, která se u nás již zabydlela. Pozitivem je vytvoření dalších pracovních míst
v našem regionu, kde v poslední době klesá nezaměstnanost a zastavuje se odliv mladých lidí a prací jinam. To vše může být dobrým signálem i pro další potenciální investory,“ říká Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Práce co dává smysl
Mölnlycke patří mezi přední světové výrobce zdravotnického náčiní. Jedním z klíčových produktů firemního portfolia jsou jednorázové chirurgické sety Mölnlycke Procedure.
Ty snižují o 40 % čas nutný k přípravě na lékařský zákrok.

Díky speciálnímu procesu sterilizace navíc Mölnlycke Procedure sety eliminují možnost post-operační infekce. Výrobky z České republiky tak dnes zachraňují životy na operačních sálech po celém světě a ve více než 30 nemocnicích ve všech koutech ČR.

autor: (zdroj MHC)

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.