> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Forum Nová Karolina bude odměňovat

vloženo: 11.05.2017           komentářů: 0

OC Forum Nová Karolina bude odměňovat za staré oblečení a obutí

Několik stovek tisíc korun rozdá vedení OC Forum Nová Karolina mezi obyvatele Ostravy a okolí. Stačí málo: přinést do centra o víkendech 13. až 14. května nebo 20. až 21. května staré oblečení nebo obuv. V uvedených termínech zde totiž bude probíhat charitativní sbírka ve prospěch humanitární organizace ADRA o.p.s.

Za dva kusy svrchního oblečení nebo bot vydá centrum dárkovou kartu v hodnotě 100 Kč. Za dva víkendy tak půjde pro každého, kdo se zúčastní a zaregistruje na sběrném místě v prvním patře centra vedle obchodu Blažek, o 200 Kč. Dárkové karty bude možné využít při nákupech právě v obchodním centru, a to v rozmezí 12 měsíců. Záštitu nad celou akcí „Daruj hadry do ADRY“ převzal známý návrhář Osmany Laffita.

"Nejde o první aktivitu tohoto druhu a všechny se dosud těšily značnému zájmu veřejnosti napříč generacemi. V roce 2013 jsme tak vybrali přes 9 tun ošacení, které putovalo potřebným," vysvětluje Tomáš Lučan, marketingový manažer OC Forum Nová Karolina.

Akci zahájí odpoledne v sobotu 13. května doprovodný program, v jehož rámci profesionální kadeřníci a stylisté promění zevnějšek osoby vybrané na doporučení organizace ADRA. Půjde o člověka, který prochází těžkou situací a péče a rady odborníků by měly být pozitivní motivací a možným obratem v jeho životě.

Na proměně vybrané osoby se bude radou i asistencí při volbě vhodného oblečení podílet také Osmany Laffita. Renomovaný návrhář vylíčí také své začátky kariéry a překážky, které musel překonat. Návštěvníci Fora Nová Karolina se s ním budou moci vyfotit nebo si přijít pro podpis.

Další informace k programu na www.forumnovakarolina.cz a Facebooku.

Prodej v charitativních obchůdcích, pomoc lidem v sociální nebo finanční nouzi či ekologická recyklace. Takový bude osud starého oblečení a obuvi, které lidé donesou během dvou víkendů do OC Forum Nová Karolina, kde bude probíhat akce „Daruj hadry do Adry“. Právě tato známá charitativní organizace je garantem, že se veškeré vysbírané ošacení dostane těm nejvíce potřebným.

Sběrné místo bude v provozu po dva květnové víkendy od 11:00 do 19:00 v prvním patře obchodního centra. Každý víkend lze získat pouze jednu kartu, celkem tedy maximálně dvě, v souhrnné hodnotě 200 Kč. Zapojit se mohou osoby od 15ti let. Cílem akce je nasbírat co nejkvalitnější kousky oblečení i obuvi, které bude možné následně efektivně využít. Veškeré ošacení i obuv musí být čisté a nepoškozené.

"Zkušenosti ukazují, že lidé přinášejí množství oblečení i bez ohledu na odměnu. Jsme moc rádi, že naše dobročinné akce jsou pro obyvatele Ostravy důvěryhodné a inspirativní," říká Tomáš Lučan.

autor: Tomáš Lučan

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.