> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Během léta město opraví ...

vloženo: 10.05.2017           komentářů: 0


Během léta město opraví další část bytových domů

Práce na sanaci vchodů 2-6 a 8-14 bytových domů na ulici 17. listopadu, 12-16 na ulici Mánesova a 129-133 na ulici Na Nábřeží by měly začít během července letošního roku. Zahájení zadávacího řízení na dodavatele stavebních prací schválili radní počátkem května.

Oba bytové domy na ulici 17. listopadu budou zatepleny, ve všech vchodech budou opraveny hlavní i zadní vchody do domu a vyměněny vstupní dveře, opraveny balkóny i lodžie, osazena sklepní okna a opraveny budou také společné prostory domu. Náklady na sanaci bytových domů přesáhnou 30 milionů korun.

V bytovém domě na Mánesově ulici proběhne zateplení domu včetně výměny oken. Odstraněny budou anglické dvorky, upraví se vstupy do domu, opraví lodžie a společné prostory domu. Náklady dosáhnou téměř 17, 5 milionu korun.

V bytovém domě Na Nábřeží nechá Městská realitní agentura vyměnit okna a balkónové dveře, opravit střechu, zateplit půdní prostory a plášť celé budovy. Opravena bude hydroizolace spodní stavby. Budova získá nové vstupní dveře a vchod s ocelovou stříškou. Betonové dlaždice přístupových chodníků nahradí zámková dlažba. Opraví se také společné prostory budovy. Sanace bytového domu vyjde město na téměř 20 milionů korun.

Zahájení prací město plánuje na červenec letošního roku a hotovo by mělo být 4 měsíce poté. Havířov chce na tuto akci získat dotaci z evropských fondů.

Havířov letos investuje do bytového hospodářství

Sanace bytových domů na ulicích 17. listopadu, Mánesova a Na Nábřeží jsou součástí plánovaných investic do bytového hospodářství v letošním roce. „V současné době také probíhá třetí etapa výměny oken v bytech MRA, což je největší investiční akce letošního roku. Průběh zakázky neustále monitorujeme a kontrolujeme také kvalitu odvedené práce, protože s ní byly problémy. Zatím jde vše podle harmonogramu prací,“ uvedl náměstek primátorky pro ekonomiku a správu majetku Josef Bělica. „V rozpočtu máme naplánovány investice do bytového hospodářství ve výši téměř 316 milionů korun, z nichž 160 milionů korun tvoří úvěr na třetí etapu výměny oken. Zbývající výdaje do bytového hospodářství jsou financovány z fondu nájemního bydlení,“ objasnil náměstek primátorky.

Letos již byly dokončeny sanace obytných domů Jílová 6 a Jarošova 4a,b,c a nyní se dokončuje rekonstrukce lodžií na ulici Kubelíkova 10. Současně probíhá třetí etapa výměny oken v obytných domech města Havířov, která se týká více než sedmdesáti bytových domů.


autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.