> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Líbí se mi plány klubu

vloženo: 06.05.2017           komentářů: 0

Líbí se mi plány klubu a moc se těším, hlásí navrátilec Marek Sikora


H A V Í Ř O V - Odchovanec havířovského hokeje Marek Sikora se vrací do svého rodného města po sedmi letech. Vedení klubu avizovalo, že od něj očekává zkušenost, bojovnost a důraz. S čím přichází do AZetu jednatřicetiletý útočník se můžete dozvědět z následujícího rozhovoru (titulní foto: www.hokejprerov.cz).

Marku, s jakými pocity se vracíš po sedmi letech do Havířovského dresu?

Hodně se na to těším. Zahraju si s několika spoluhráči, se kterými jsem už kdysi hrál. Bude na mě chodit rodina, která to měla na mé předchozí angažmá daleko.

Jak se rodil tvůj příchod do Havířova? Ty jsi měl nabídku pokračovat po dvou sezonách v Přerově.

Velká výhoda je, že tady v klubu všechny znám. Byl jsem v kontaktu s hráči i s tím prostředím. No a po sezoně mě klub oslovil, já jsem tu nabídku přijal a dohodli jsme se. Líbí se mi ten plán, sestavit v Havířově silný mančaft, který udělá výsledek.

Poté co se 1. Liga uzavřela, tak my starší hráči jsme trochu v nejistotě, jestli o nás bude zájem. I proto jsem za ten zájem a nabídku rád. Navíc je to pro mě dobré i z pohledu rodiny. Syn mi nastupuje do školy, chodí na hokej, takže čím méně cestování, tím lépe. Přeci jen to každodenní cestování bylo náročné.
Marek Sikora v chomutovském dresu

(foto: www.piratichomutov.cz)

AZ jsi určitě sledoval. Co tedy čekáš od svého angažmá po hokejové stránce?

Jak už jsem říkal, čekám, že se postaví silný mančaft. Že se dobře připravíme a budeme hrát ve vyšších patrech tabulky. Vycházím z toho, co jsme si tady teď na začátku přípravy nastolili. A taky věřím, že pro to uděláme maximum. Taky očekávám, že budeme hrát dobrý hokej, na který bude chodit hodně lidí, a všichni budeme spokojeni :-).

Se kterými spoluhráči v týmu se vlastně znáš osobně?

Ty mladší znám jen jako soupeře, protože jsem proti nim hrál. Ale ty starší už znám samozřejmě dlouho. Především Jirku Krisla, Marka Haase a Honzu Marunu. S těmi jsem dokonce hrál v mládežnických kategoriích.

A co trenér Martin Janeček. Ten je známý svým vstřícným ale i nekompromisním přístupem k hráčům. Hrála nějak jeho osobnost roli ve tvém zvažování havířovské nabídky?

Určitě. S trenérem jsme si sedli dříve, než jsem podepsal smlouvu. Chtěl jsem všechno vědět. Jak bude probíhat letní příprava, jakou má vizi do sezony, jestli mě vůbec chce atd. To je všechno velmi důležité, aby hráč věděl, do čeho jde. To jsme si všechno řekli - trenér o mě stál, já jsem tady chtěl být, on mi představil svou vizi. Mně se líbí, že jde do všeho naplno, že chce hrát atraktivní důrazný rychlý hokej. To mi všechno sedí, tak doufám, že to vše klapne.
Od letošní sezony budou s Jirkou Krislem opět spoluhráči

Jak se ohlížíš za tou minulou sezonou?

Za sebe i minulý tým jsem spokojen. Poté co jsme měli v základní části velké výkyvy, tak jsme udělali výborné předkolo proti Prostějovu a pak jsme opět vypadli s Motorem. No a Havířov jsem samozřejmě sledoval. Volal jsem si s klukama. Před sezonou jsem tipoval, že bude mnohem výš. Napovídal tomu kádr i hra. Ale začátek jim nevyšel, a i když se pak zvedli, nebylo to ono.

Cítíš i ty sám, že už do přípravy se vstupuje s plánem napravit tu nepovedenou minulou sezonu?

Nevím, co přesně dělali kluci v minulé přípravě… Ale ta letošní samozřejmě bude jiná. Už proto, že bude pod novým trenérem, který připravil zcela nový koncept. Tu snahu o nápravu minulé sezony jsem zaregistroval hned po svém příchodu. Bavili jsme se o tom a věřím, že k tomu pomůžu.

Fanoušci tvůj příchod do AZetu velmi vítají, pro některé jsi možná až vysněnou posilou. Přijímáš pro sebe tuto nesnadnou roli. Nebo spíš chceš zmírnit jejich očekávání?

No kdo mě zná, tak ví, že mi to nevadí. Slyšel jsem, že jsou někteří fanoušci kritičtí, ale to platí všude. Když se hraje špatný hokej, nebo když se prohraje po špatném výkonu – kdo by chodil ze zimáku spokojený, že? Takže, nebojím se toho, ale sám jsem v očekávání, jaké to bude.

Jak moc v tom tvém postoji hraje roli, že už jsi zkušeným hráčem?

U mě je to spíše hodně povahou :-).
V roce 2016 hrál Marek na fobalovém Globus cupu za Legendy AZ

Jak vůbec hráči vnímají reakce fanoušků na své výkony?

Nikdo nemá rád, když někde propírán, ale naopak když je chválen… :-). Samozřejmě taky stejný hráč může být u někoho oblíbencem a někomu se zase jeho styl nelíbí. Stejně tak jsou hráči, kteří sledují vše, co se o nich píše a jiní zase vůbec. Někoho to ovlivňuje, někoho ne. To je individuální. Já si myslím, že si to může hráč přečíst, ale především by to nemělo ovlivňovat jeho výkony. Na led by měl jít s čistou hlavou.

Důležité je aby zejména ti mladší hráči cítili podporu z kabiny i od trenérů. A tím může i jejich výkon jít nahoru.

My spolu hovoříme krátce před tréninkem, který máte v Městské sportovní hale a který je zaměřen na florbal. Z tvé zkušenosti - je to obvyklé zpestření suché přípravy?

To je v každém klubu jinak, záleží, jak si trenér postaví přípravu. Já už jsem to taky zažil, takže to není nic výjimečného. Běžně se hrává florbal nebo fotbal na vyběhání a odreagování.

Děkuji za rozhovor a ať se tobě i týmu daří.

autor: AZ Havířov / Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.