> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město dementuje zprávy o vydávání

vloženo: 21.04.2017           komentářů: 0

Město dementuje zprávy o vydávání místenek na jednání Zastupitelstva města Havířova

Zájem obyvatel Havířova o návštěvu jednání zastupitelstva se poslední dobou zvýšil. Mnohdy pak na občany města, kteří na jednání dorazí, nezbude místo k sezení, a jednání sledují vestoje ve vstupních dveřích sálu. To je však v rozporu s požárními předpisy. Z tohoto důvodu je správce objektu Městské kulturní středisko Havířov nuceno situaci řešit. Občané města budou však i nadále moci sledovat jednání zastupitelů a vystoupit k projednávaným bodům či v interpelacích.

„Vedení města nevydalo žádný pokyn k vydávání místenek na jednání zastupitelů. Vysoká účast na jednání a zájem obyvatel o dění ve městě nás těší. Bude-li tento zájem občanů o účast na jednání přetrvávat, zvážíme, zda se nepřesuneme do větších prostor, sdělila primátorka města Jana Feberová.

Správce objektu Městské kulturní středisko Havířov je však nastalý zájem obyvatel o účast na zastupitelstvu nuceno řešit okamžitě. „Do sálu Kulturního domu Radost nebude nikomu odepřen vstup, pokud to povolí jeho zákonná kapacita, kterou jsme nuceni dodržovat v souladu s požárně bezpečnostním řešením sálu. S ohledem na předpokládanou vyšší účast na příštím jednání zastupitelů proto dohlédneme na to, aby po naplnění kapacity sálu další občané sledovali jednání z předsálí na obrazovkách, kde v případě potřeby zajistíme židle. Pro vstup do sálu nejsou a nebudou občanům přidělovány místenky, přítomnost povoleného počtu osob a povinnou průchodnost únikových cest ze sálu a objektu bude zajištěna provozními pracovníky a hlídkou požární ochrany,“ vysvětlila ředitelka Městského kulturního střediska Havířov Yvona Dlábková.

Sál kulturního domu je pravidelně připraven pro maximální možnou kapacitu osob s vymezením rezervací míst pro osoby s povinnou účastí, kterými jsou vedle zastupitelů vedoucí odborů magistrátu, ředitelé městských společností a příspěvkových organizací, média a pozvaní hosté. Obrazovky přenášejí jednání zastupitelů od doby, kdy zde zasedání probíhá. Doposud je občané Havířova k sledování jednání moc nevyužívali. V jiných městech se jedná o běžnou praxi. „Při jednání Zastupitelstva Moravskoslezského kraje je zcela běžné, že z důvodu omezené kapacity sálu sleduje větší část veřejnosti toto jednání z předsálí na obrazovkách a nikomu to nepřijde zvláštní,“ uvedl náměstek primátorky pro ekonomiku a správu majetku a zároveň krajský zastupitel Josef Bělica.


autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.