> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vyjádření v souvislosti se sobotní

vloženo: 13.04.2017           komentářů: 0

S ohledem na situaci, v níž vyústil vleklý sousedský spor mezi panem Gajdošíkem a jeho sousedy a vzhledem k četným nepravdivým informacím a polopravdám, kterými byly v minulých dnech zaplaveny sociální sítě a různá média, cítí Městský úřad Petřvald povinnost poskytnout, v mezích zákona, občanům města pravdivé informace ke krokům, které byly ze strany jeho správních orgánů dosud učiněny.
Stavební úřad Městského úřadu Petřvald vede s vlastníkem předmětné nemovitostí, kterým není pan Gajdošík, dlouhodobě správní řízení ve věci nepovolených a následně dodatečně povolovaných staveb.
V současné době jsou tato řízení přerušena, a to do doby, než soud projedná a rozhodne o předběžné otázce ve věci povolení nezbytné cesty k těmto nemovitostem. Jiný postup z hlediska stavebního řízení není možný. S vlastníkem nemovitosti a ostatními účastníky řízení bylo v průběhu celého řízení nesčetněkrát jednáno.
Letitým problémem byly rovněž špatné sousedské vztahy, které se v průběhu let stále zhoršovaly a přes opakovaná projednávání v přestupkové komisi a využití všech možností, které zákon připouští tj. pokusy o uzavření smíru, omluvy, udělení sankcí ve formě napomenutí či opakované ukládání pokut se situace mezi sousedy nezklidnila. Městský úřad proto poskytl sousedům pana Gajdošíka také právní pomoc prostřednictvím své právní služby.
Město Petřvald bylo osloveno občany prostřednictvím petice s žádostí o nastolení pokojného stavu ve věci obtěžování okolí vlivem provozování činnosti spočívající v nepovoleném skladování a zpracování nebezpečných odpadů na pozemku předmětné nemovitosti. V této souvislosti dal Městský úřad Petřvald podněty České inspekci životního prostředí, Městskému úřadu Orlová, odboru životního prostředí a odboru vnitřních věcí a živnostenskému úřadu a Krajské hygienické stanici Moravskoslezského kraje. Oslovené orgány řeší podněty Městského úřadu Petřvald s dotčenými osobami v rámci svých kompetencí a v mezích stanovených zákonem. Městský úřad byl požádán také jinými správními orgány o spolupráci a poskytnutí informací k předmětným nemovitostem za účelem dalšího šetření v oblasti daňových příjmů.
Na závěr nezbývá než konstatovat, že Městský úřad Petřvald, bohužel, nemá jinou možnost, než postupovat při řešení výše uvedených problémů v souladu s platnými právními předpisy.

Ing. Jiří Lukša, starosta města
Mgr. Eva Kaňová, tajemnice

autor: Mgr. Eva Kaňová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.