> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

WAYFARER Líheň 2017

vloženo: 08.04.2017           komentářů: 0

Posledních osm se utká o účast ve finále hudební soutěže!
Už jen posledních osm skupin bojuje o účast ve Velkém finále největší středoevropské soutěže amatérských hudebníků Wayfarer. Líheň! Z 948-mi přihlášených skupin se ve finále potkají čtyři nejlepší a získají atraktivní ceny i vystoupení na festivalech!
„Ve čtvrtek 13. dubna proběhnou souběžně dvě semifinálová kola v Jazz clubu Havířov a Barrocko v Třinci a v obou uvidíme po čtyřech semifinalistech. Z každého klubu postoupí do Velkého finále vždy dva nejlepší. Mezi semifinalisty máme poměrně široké zastoupení českých a moravských krajů a ze zahraničí budou Polsko reprezentovat hned tři skupiny. Bohužel se do dalších bojů nepodařilo probojovat žádnému dalšímu zahraničnímu zástupci, přestože se jich hlásilo poměrně hodně,“ hodnotí dosavadní průběh soutěže ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající havířovské produkční agentury Viking agency.
V třineckém klubu Barrocko tedy ve čtvrtek 13. dubna vystoupí skupiny Dětský pokojíček z Velešína, Šoulet z Prahy, FOLYA z města Kielce (PL) a Band-a-SKA z Týniště nad Orlicí. V Havířově v Jazz clubu se mohou fanoušci dobré muziky těšit také na pestrou čtveřici složenou z kapel Ill-Shapen z Cieszyna (PL), Tezaura z Brna, Penzistor z Přerova a Backstage Pass z Krakowa (PL). „Kapely se již na svá vystoupení těší a samozřejmě předvedou to nejlepší ze své tvorby. Vystoupení budou mít kratší, ale jistě o to atraktivnější. Dodatečně blahopřejeme všem kapelám, které se probojovaly až do této fáze soutěže a děkujeme všem, kdo se účastnili. Věříme, že díky soutěži Wayfarer. Líheň získali spoustu nových zkušeností a nových kontaktů, které jim pomohou v dalších hudebním růstu,“ dodávají pořadatelé. Další informace o programu a novinky k soutěži najdou zájemci na FB profilu soutěže a na www.lihen.cz

autor: www.lihen.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.