> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

26. ročník MINITEATRA

vloženo: 07.04.2017           komentářů: 0

Připravuje se 26. ročník MINITEATRA Jiřího Tibitanzla
V loňském roce uběhlo 25 let od založení festivalu Miniteatro v Havířově. Za tuto dobu na festival zavítalo nespočet dětí. Letošní ročník Miniteatra proběhne v době od 23. do 29. dubna v loutkovém sále Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově. V rámci sedmidenního programu bude představeno sedm pohádek.

"S vědomím toho, že udržování tradice, kterou se k našemu potěšení Miniteatro stalo, jsme se opět snažili připravit to nejlepší. Miniteatro hraje velkou roli ve výchově dětí," uvádí David Velčovský, ředitel a dramaturg festivalu MINITEATRO Jiřího Tibitanzla.

Plánovaný program je opět velmi pestrý. "Výlet do pohádkové říše začne v neděli 23. dubna prvním zastavením – Strašfuňákovy pohádky. Víte, kdo je Strašfuňák? Je to skřítek, který v noci bdí a přes den spí ve svém kufru. Během snění vidí nejrůznější popletené pohádky a příběhy. Výběr z těch nejlepších bude ke zhlédnutí právě v tomto představení. Pravidelní diváci Miniteatra se se Strašfuňákem v roli moderátora mohli setkat již v minulých letech. Děti i dospělí jej mají rádi, proto s ním také Divadlo Loutkový svět z Ostravy připravilo několik představení. Dvě z nich uvidíte na Miniteatru. Pondělní zastávka je vyhrazena Nezbedným pohádkám: O Červené Karkulce a O nezbedných kůzlátkách v podání dvou skvělých herců Dodo Slávika a Andreji Sousedíkové pražského divadla Androméda. Úterní pohádku O líném Honzovi a chytré princezně zahrají ostřílení loutkoherci Dana a Petr Mládovi z Divadýlka Kuba z Plzně. Ve středu se ze souše dostaneme do vody s pohádkou Vodnické vyprávění, kterou přiveze hudebně-divadelní skupina Rybníkáři z Českých Budějovic. Novinkou na festivalu bude čtvrteční hravá Pohádka pro Peřinu v podání Divadla Bajka z Českého Těšína. Pátek je vyhrazen sólové divadelnici Michaele Borošové z Divadla dětského diváka, ta z Přerova přiveze titul Z pohádky do pohádky s Budulínkem. Závěrem festivalu bude sobotní Strašfuňákovo vystoupení nazvané Strašfuňákova mňamka," sděluje Velčovský a dodává: "Pevně věřím, že se s námi přijdete pobavit, zasmát a poučit i vy. Nejkrásnější svět je přeci ten pohádkový."

Festival Miniteatro má v Havířově dlouholetou tradici. Jeho první ročník se konal v roce 1991 a založil jej ochotnický herec, divadelník a principál havířovského Divadla Kruh Jiří Tibitanzl, jehož divadelní snahy cílily na dětského diváka. V prvopočátku se jednalo o přehlídku her z repertoáru Divadla Kruh. Postupně se festival rozrůstal o další tituly divadel z různých částí republiky. Tento trend uchovává současné vedení festivalu a jeho prvotním cílem je vzdělávat a vychovávat kvalitní původní kulturní tvorbou nejmenší posluchače.

V roce 2006, těsně před vypuknutím 15. ročníku, Jiří Tibitanzl uprostřed pilné práce náhle opustil prkna, která znamenají svět, a vznesl se do divadelního nebe. Na jeho počest od roku 2007 nese festival v názvu jméno tohoto nadšence havířovského dětského divadla.

Město Havířov festival Miniteatro podporuje dotací ve výši 85 tisíc korun.


autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.