> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město Havířov oslavilo Den učitelů

vloženo: 03.04.2017           komentářů: 0


Ve čtvrtek 30. března převzali při příležitosti oslavy Dne učitelů z rukou vedení města ocenění za svou činnost a největší úspěchy havířovští žáci, učitelé a jeden kolektiv. Dvouhodinový slavnostní podvečer ve Společenském domě doprovázel bohatý kulturní program.

Programem provázel moderátor Daniel Fňukal. Během ocenění bavil diváky zpěvák, moderátor a bavič Vladimír Hron, Sborové studio Permoník z Karviné, zpěvačka a herečka Kateřina Steinerová a klavírista Jiří Růžička.

Primátorka města Jana Feberová popřála v úvodu večera všem učitelům a učitelkám mnoho štěstí a trpělivosti do dalších let činnosti. "Jako pedagožka dokážu ocenit krásu, ale i náročnost učitelského řemesla. O to víc si činnosti svých kolegů vážím a dokážu ji ocenit," uvedla během večera. Mezi gratulanty učitelům i úspěšným žákům nechyběla náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková a náměstek pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta.

Oceněni byli žáci, učitelé a jeden kolektiv

Ocenění v kategorii "Kolektiv základní školy, víceletého gymnázia" získali Ondřej Toufar, Ivo Walach, Štěpán Urbanćzyk, Jakub Zatloukal a Kamil Menšík z Gymnázia Havířov-Podlesí na ulici Studentské. Oceněni byli za 1. místo v krajském finále Soutěže mladých zoologů v roce 2016.

Oceněnými žáky byli Nela Vonsíková z Gymnázia Havířov-Město na ulici Komenského za 2. místo v krajském kole olympiády ve španělském jazyce, Aneta Kochanová ze ZŠ 1. máje za 2. místo v krajském kole konverzační soutěže v anglickém jazyce, Vojtěch Trecha ze ZŠ Moravská za 3. místo v digitální oblasti v krajském kole literárně-výtvarně-digitální soutěže "Požární ochrana očima dětí" a Daniel Donoval ze ZŠ Jarošova za příkladný čin celospolečenského významu – pomoc při autonehodě.

Ocenění učitelů v podobě plakety Jana Amose Komenského v letošním roce patřilo Aleně Kubíčková ze ZŠ M. Pujmanové za dlouhodobou práci pro rozvoj školství ve městě Havířově, Lucii Tulejové ze ZŠ Gorkého za mimořádnou pedagogickou činnost a nadstandardní práci, Dorotě Stankové ze ZŠ 1. máje za rozvoj školství ve městě Havířově, Naděždě Mayerové ze ZŠ Gen. Svobody za dlouhodobou práci pro rozvoj školství ve městě Havířově, Renatě Navrátilové ze ZŠ Moravské za nadstandardní práci a významnou prezentaci školy na veřejnosti, Marii Petrové ze SŠ Havířov – Prostřední Suchá, Kpt. Jasioka za dlouhodobou práci pro rozvoj školství ve městě Havířově, Alexandru Hlouškovi z VOŠ DAKOL a SŠ DAKOL na ulici Moravské za dlouhodobou práci pro rozvoj školství ve městě Havířově a Aleši Chupáčovi z Gymnázia Havířov-Město na ulici Komenského za metodickou činnost.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.