> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Protidrogový Revolution Train

vloženo: 30.03.2017           komentářů: 0

Protidrogový Revolution Train míří podruhé do Havířova

Protidrogový vlak se na podzim loňského roku v Havířově i dalších městech ČR i Německa jednoznačně osvědčil. Projekt díky tomu tentokrát výrazně podpořil i Moravskoslezský kraj. Do Havířova se stříbrná souprava vrací 6. dubna a zdrží se čtyři dny.

Ještě před rokem byla unikátní 5D projekce k vidění pouze v Praze. Skvělé ohlasy od dětí, rodičů i učitelů ji však dostaly na české i zahraniční tratě. Havířovští teď budou mít příležitost prožít poutavý příběh o rizicích drog a závislostí už podruhé. „Akce se nám líbila, je to opravdu dobrý nápad, jak zapůsobit s protidrogovou problematikou na naši mládež,“ hodnotila na podzim primátorka Jana Feberová a rozhodla se opakovaný příjezd vlaku podpořit.

Vlak přijede z Ostravy do Havířova ve čtvrtek 6. dubna. Navštívit ho bude možné také v pátek, v pondělí a naposledy v úterý 11. dubna. Po dopoledních prohlídkách pro školy je vlak otevřený veřejnosti vždy od 15:30 do 18:20, kdy začíná poslední prohlídka. V sobotu 9. dubna musí souprava REVOLUTION TRAIN kvůli výluce na trati přejet do Českého Těšína, kde bude pro zájemce otevřená od 10:00 do 16:30. V neděli má vlak zavřeno. Vstupné vychází tentokrát díky podpoře města Havířov a Moravskoslezského kraje na pouhých 20 Kč.

Minulá návštěva vlaku za sebou nechala kromě pozitivních ohlasů také zajímavá zjištění ze sběru dat. Každý mladý návštěvník vlaku zaznamenává v dotazníku své vlastní zkušenosti s legálními i nelegálními látkami. Každý pátý havířovský školák například získal první zkušenosti s alkoholem už před desátým rokem života. Vedle vysoké tolerance vůči alkoholu ze sběru dat vyplynula jako další alarmující témata u mládeže množství času stráveného online či obliba kouření vodních dýmek.

Díky aktuální návštěvě protidrogového vlaku ve městě bude pohled na závislostní chování mladých ještě důkladnější. Především však zastávka protidrogového vlaku opět poskytne více než tisícovce havířovských návštěvníků nezapomenutelný zážitek, který může pozitivně ovlivnit jejich život.

Zdroj: Nadační fond Nové Česko a projekt REVOLUTION TRAIN


autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.